Riebalų gaudyklės pasirinkimas ką verta žinoti | Feliksnavis

Ką verta žinoti renkantis riebalų gaudyklę?

birželio 23, 2021

Įmonėse ar visuomeniniuose pastatuose, kuriuose per parą su nuotekomis išleidžiama daugiau nei 1 kg riebalų, turi būti įrengiamos specialios gaudyklės (skirtuvai). Jos atskiria ir sugaudo riebalus prieš išleidžiant nuotekas į nuotakyną. Daugiau apie tai, ką verta žinoti renkantis riebalų gaudyklę – šiame mūsų tinklaraščio įraše.

 

Panaudojimo galimybės

Riebalų gaudyklės gali būti naudojamos:

Taigi, atvejų, kada galima panaudoti riebalų gaudyklę, yra išties nemažai. Jeigu tokia įranga reikalinga ir jums, susisiekite su patyrusiais „Feliksnavis“ specialistais. Jie išsamiai atsakys į rūpimus klausimus ir padės rasti geriausią sprendimą.

 

Riebalų gaudyklių privalumai

„Feliksnavis“ gaminami riebalų skirtuvai pasižymi įvairiais privalumais. Visų pirma jie gali būti įvairaus našumo: nuo 1 l/s iki 20 l/s. Taigi galima pasirinkti individualiai labiausiai tinkantį sprendimą. Riebalų gaudyklėse nėra vidinių judančių dalių, kurias reikėtų keisti, todėl jos nereikalauja sudėtingos priežiūros.

Patvari ir lengva stikloplasčio konstrukcija užtikrina patogų tokios įrangos transportavimą. Riebalų skirtuvai yra kompaktiški, sandarūs ir ilgaamžiai, todėl jie gali būti naudojami daugelį metų. Kalbant apie tokios įrangos privalumus, verta paminėti ir nesudėtingą jos montavimą.

 

Veikimo principas

Riebalų skirtuvai būna horizontalūs arba vertikalūs. Apie susikaupusių riebalų kiekį įspėjantis daviklis, esantis talpos viduje. Joje vyksta skendinčių medžiagų nusodinimas ir gravitacinis riebalų atskyrimas į paviršių.

Nuotekos kartu su riebalais į gaudyklę patenka pro įtekėjimo vamzdį ir atitekančio srauto paskirstymo įrenginį. Po to per riebalus sulaikantį antgalį vanduo savitaka patenka į ištekėjimo vamzdį. Tokiu būdu išvalytos nuotekos iš skirtuvo nukreipiamos į buitinės kanalizacijos tinklus (nuotekų valymo įrenginius) papildomam išvalymui.

Techninio aptarnavimo liukai, kurie montuojami virš skirtuvų, leidžia įgilinti jų įtekėjimo vamzdį iki reikalingo gylio nuo projektuojamo žemės paviršiaus. Suveikus įrangos konstrukcijoje numatytam davikliui turi būti pašalinami susikaupę riebalai. Jie išsiurbiami asenizacine mašina per aptarnavimo liuką.

 

Eksploatacija

Tam, kad sklandžiai veiktų, riebalų gaudyklės turi būti reguliariai tikrinamos, išvalomos ir ištuštinamos. Atliekant šiuos darbus būtina laikytis saugos reikalavimų. Pavyzdžiui, pastebėjus korpuso deformacijas ar kitus pažeidimus dėl aukštesnio gruntinio vandens lygio arba kitų papildomų apkrovų, aptarnaujančiam personalui draudžiama patekti į skirtuvo vidų.

Verta pabrėžti, kad tokios įrangos eksploatavimo darbus turėtų atlikti įmonė, kuri gali teikti riebalų produktų šalinimo paslaugas ir turi LR Aplinkos Ministerijos patvirtintą pavojingų atliekų tvarkymo licenciją.

Tai, kaip dažnai šalinami riebalai ir nuosėdos, nustatoma gaudyklės eksploatavimo metu, atsižvelgiant į joje esančių atskirų teršalų kaupimo vietų dydį ir vietos sąlygas. Nepaisant to, skirtuvai turi būti ištuštinami, išvalomi ir pripildomi švariu vandeniu ne rečiau kaip kartą per mėnesį. Rekomenduojama tai daryti kas dvi savaites arba tada, kai įspėja riebalų lygio daviklis (jeigu toks įmontuotas).

Pažymos apie kiekvieną įrangos patikrinimą, išvalymą, riebalų išsiurbimą ir kitus veiksmus, turinčius įtakos jos darbui ir išvalymo efektyvumui, įrašomos eksploatacijos žurnale. Jį privalo pildyti skirtuvo eksploataciją vykdantis asmuo.

Domina galimybė įsigyti riebalų gaudyklę (skirtuvą)? Tuomet esate būtent ten, kur reikia. UAB „Feliksnavis“ gaminama produkcija atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus, todėl galite būti tikri, kad ji bus patikima ir ilgaamžė. Išsirinkite norimo našumo įrangą ir pasirūpinkite, kad riebalais užterštos nuotekos būtų išvalomos tinkamai.

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba