Vienodi nuotekų valymo įrenginiai – kaina kita | FELIKSNAVIS

Kas lemia nuotekų valymo įrenginių montavimo kainą?

sausio 03, 2020

nuotekų valymo įrenginiaiLaikui bėgant nuotekų išvalymo reikalavimai darosi vis aukštesni. Viena pagrindinių to priežasčių – noras palaikyti švaresnę aplinką, taip vengiant rimtų ekologinių problemų. Atsižvelgdami į tai gyventojai, kurie neturi galimybės naudotis centralizuota kanalizacijos sistema, pradeda ieškoti atitinkamų sprendimų. Bene daugiausiai įtakos turintis veiksnys, dėl ko pasirenkami vieni ar kiti nuotekų valymo įrenginiai – kaina. Tačiau individualiais atvejais jų montavimas gali skirtis, o tai lemia ir atitinkamas išlaidas.

1. Techninis projektas

Vienas iš pirmųjų dalykų, kuris lemia įrangos montavimo kainą, yra techninis projektas. Dažniausiai jis reikalingas norint pradėti darbus. Jei tokio projekto nėra, svarbu gauti atitinkamus dokumentus. Juos išduoda regiono aplinkos apsaugos departamentas.

Tam, kad būtų pradėtas inžinerinių tinklų projektavimas, taip pat reikia įvykdyti tam tikras sąlygas. Tinkamai jas įvykdžius, galima rengti projektą ir pradėti kitus reikalingus darbus. Tvarkingo techninio projekto sudarymas reikalauja gerų įgūdžių. Siekdami išvengti klaidų, dauguma gyventojų naudojasi specialistų paslaugomis. Tai galite padaryti ir jūs – „Feliksnavio“ komanda mielai padės.

2. Grunto tipas

Grunto tipas (molis, smėlis, priesmėlis ar kt.) – dar vienas faktorius, nuo kurio gali priklausyti skirtingos pasirinkto gaminio įrengimo išlaidos. Jei jis tinkamas, iškart kasama duobė ir montuojami nuotekų valymo įrenginiai. Kaina išauga tuomet, kai grunto reikia atvežti papildomai. Be to, nuo sklype esančio jo tipo priklauso ir galimybė įrengti infiltracijos lauką.

3. Galimybė išleisti išvalytą vandenį

Ne mažiau svarbu atsižvelgti ir į tai, kur bus išleidžiamas išvalytas vanduo. Labai patogu, jei yra drenažas, griovys ar netoliese pratekantis telkinys – tuomet jį galima išleisti būtent ten. Todėl gaminio montavimas paprastesnis, o išlaidos – mažesnės. Jei tokių sąlygų nėra, dažniausiai reikia įrengti infiltracijos šulinį arba specialią uždarą talpą. Dėl šios priežasties montavimo kaina būna didesnė.

4. Sklypo plotas ir vieta

Jei dviejuose sklypuose montuojami identiški nuotekų valymo įrenginiai, kaina gali skirtis priklausomai nuo jų ploto. Jei jis didelis, visų pirma, reikia daugiau ir ilgesnių vamzdžių. Vertėtų nepamiršti įvertinti ir sanitarinių apsaugos zonų. Remiantis reglamentais, atstumas tarp nuotekų valymo įrenginio ir šulinio (arba artezinio gręžinio) turėtų būti ne mažesnis nei 15 m. Jei sklypo plotas nedidelis, tai įgyvendinti kur kas sudėtingiau.

 

Jau kurį laiką domitės nuotekų valymo įrenginiais? UAB „Feliksnavis“ specialistai gali jus pakonsultuoti ir padėti išsirinkti sau tinkamiausią gaminį. Nepraleiskite progos ne tik pasirūpinti švaresne savo kiemo aplinka, bet ir prisidėti prie gamtos tausojimo.

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba