Kompensacija už nuotekų valymo įrenginį 2024 m | FELIKSNAVIS

Nuotekų valymo įrenginių kompensavimas 2024 m. – ką svarbu žinoti?

balandžio 03, 2024

Individualiems valymo įrenginiams valstybės parama galima pasinaudoti jau nebe pirmus metus. Ją, siekdama spręsti prastą individualių nuotekų tvarkymo padėtį kaimo vietovėse, savivaldybėms skiria Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija. Besidomintiems kompensacija už nuotekų valymo įrenginius 2024 metais toliau pateikiame pagrindinę su tuo susijusią informaciją.

 

Kodėl verta pasinaudoti parama valymo įrenginiams?

Jeigu svarstote galimybę įsirengti buitinių nuotekų valymo įrenginį, dabar puikus metas tai padaryti. Pasinaudoję valstybės parama, galite atgauti reikšmingą dalį išlaidų ir taip ženkliai sutaupyti. Be to, jei šiuo metu naudojate seną nuotekų talpą, pakeitę ją į efektyvų biologinį buitinių nuotekų valymo įrenginį, nebeturėsite rūpintis itin dažnu nuotekų traukimu. Taip ne tik išvengsite su tuo susijusių išlaidų, bet ir prisidėsite prie aplinkos tausojimo.

 

Kam skiriama valstybės parama nuotekų valymo įrenginiams?

Parama buitinių nuotekų valymo įrenginiams skiriama savivaldybių, kuriose nėra įrengtų centralizuotų nuotekų tvarkymo tinklų, administracijoms. Projekte gali dalyvauti fiziniai asmenys, individualių vienbučių arba dvibučių namų ūkių savininkai.

Bandomasis projektas turi būti įgyvendinamas vientisoje teritorijoje, t. y. vienoje kaimo vietovėje. Tačiau į jį gali būti įtraukti ir aplinkiniai vienbučiai namų ūkiai. Parama nuotekų valymo įrenginiams nėra taikoma komerciniams, pramonės, paslaugų ir viešiesiems statiniams. Taip pat savivaldybės privalo užtikrinti, kad projekte dalyvauja ne mažiau kaip 20, tačiau ne daugiau kaip 30 vientisos teritorijos namų ūkių.

 

Kas gali pasinaudoti valymo įrenginių kompensacija?

Paraiškas individualių nuotekų valymo įrenginių (arba nuotekų kaupimo rezervuarų) daliniam kompensavimui gauti gali teikti gyventojai, savo gyvenamąją vietą deklaravę tam tikro rajono savivaldybėje. Paramą galima gauti įsigijus ir įsirengus BNVĮ, taip pat dar tik planuojant jį įsigyti ir įsirengti einamaisiais metais, kuomet nėra techninės galimybės prisijungti prie centralizuotų nuotekų tinklų ir nėra planuojama jų įrengti artimiausius 5 metus.

Kol kas informaciją apie kompensaciją už nuotekų valymo įrenginį yra paskelbusios šios savivaldybės:

Tačiau neatmetama galimybė, kad ateityje tokių savivaldybių atsiras daugiau. Naujausia informacija apie paramą nuotekų valymo įrenginiams dalinamės „Feliksnavio“ „Facebook“ puslapyje.

 

Ko reikia norint gauti paramą?

Norintys gauti paramą buitinių nuotekų valymo įrenginiams dažniausiai savivaldybei turi pateikti šiuos dokumentus:

Be to, gali reikėti ir daugiau dokumentų. Tačiau griežtų rėmų, sujungiančių visų savivaldybių reikalavimus, – nėra.

 

Kokios išlaidos kompensuojamos?

Pasinaudojus parama, gali būti kompensuojamos išlaidos, susijusios su: biologinių buitinių nuotekų valymo įrenginių įsigijimu ir jų montavimo darbais, techninio projekto parengimu ir jo ekspertizės išlaidomis.

 

Kokio dydžio yra kompensacija už nuotekų valymo įrenginį?

Kompensuojamą sumą kiekviena savivaldybė nustato pati – ji gali svyruoti nuo 700 iki 1500 Eur, o tam tikrais atvejais net iki 2000 Eur. Tokio dydžio kompensacija už nuotekų valymo įrenginius gali būti skiriama individualių namų savininkams, kuomet privalomas statybą leidžiantis dokumentas. Jis reikalingas nuo šių metų vasario 1 d., jei individualus nuotekų valymo įrenginys montuojamas kultūros paveldo teritorijoje arba kitos paskirties žemės sklype (žemės ūkio, miško...).

 

Kur kreiptis dėl kompensacijos?

Dėl kompensacijos geriausia kreiptis į savo savivaldybės administraciją, kuri Jus nukreips tinkama linkme ir pasakys, kokių tiksliai dokumentų reikia.

 

Nuotekų valymo įrenginių kompensavimas 2024: terminai

Skirtingose savivaldybėse paraiškų teikimo terminai gali skirtis. Tikslios informacijos reikėtų ieškoti savo savivaldybės oficialiame interneto puslapyje arba teirautis telefonu. Daugelis savivaldybių paraiškų laukia iki lapkričio 1 d., tačiau vėlgi – šis terminas gali skirtis.

Dar nesate įsigiję nuotekų valymo įrenginio, tačiau planuojate tai padaryti? Galime padėti – profesionaliai pakonsultuosime ir pasiūlysime Jums tinkamiausią sprendimą. Susisiekite.

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba