Valymo įrenginys negyvenamoms patalpoms | Feliksnavis

Valymo įrenginio pasirinkimas nuolat negyvenamoms patalpoms

birželio 02, 2021

Nuotekų valymo įrenginiai – populiarus pasirinkimas tiek individualiuose namuose, tiek visuomeninės paskirties patalpose. Priklausomai nuo to, ar įrangą planuojama naudoti nuolat, ar ne, jos pasirinkimas gali skirtis. Pavyzdžiui, kaimo turizmo sodyboje, nedideliame vaikų darželyje tokie įrenginiai paprastai būna reikalingi ne ištisus metus. Taigi šiame tinklaraščio įraše plačiau aptarsime, į ką atkreipti dėmesį renkantis nuotekų valymo įrangą patalpoms, kuriose nuolat negyvenama.

 

Reikalingi specialūs skaičiavimai arba projektas

Nuotekų valymo įrenginio, skirto netipiniam objektui, pavyzdžiui, kaimo turizmo sodybai, banketinei salei ar gamybinėms patalpoms, pasirinkimas yra pakankamai sudėtingas procesas. Tai daroma remiantis specialiais skaičiavimais (Vandens vartojimo normos RSN 26-90, patvirtintos Lietuvos Respublikos statybos ir urbanistikos ministerijos ir Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos departamento 1991 m. birželio 24 d. įsakymu Nr. 79/76 „Vandens vartojimo normos RSN 26-90“) arba valymo įrenginių kompanijos jau gauna paruoštus projektus su numatytu įrangos kiekiu ir našumu.

Svarbu pastebėti, kad nuolat negyvenamoms patalpoms skirti įrenginiai nėra parenkami pagal asmenų skaičių, kaip kad gyvenamajam namui. Todėl norint juos susimontuoti rekomenduojama kreiptis į specialistus, kurie atsižvelgdami į individualius poreikius ir galiojančias normas suprojektuotų tvarkingą nuotekų šalinimo sistemą su jų išleidimo į aplinką galimybe.

Norite sužinoti apie tai daugiau? Tuomet susisiekite su „Feliksnavio“ specialistais, kurie mielai atsakys į Jums rūpimus klausimus ir suteiks visą dominančią informaciją.

 

Papildomos įrangos poreikis

Šiuo atveju būtinai reikalinga paskirstymo talpa su siurbliu ir laiko rėle, už kurios statomas valymo įrenginys. Tai leidžia užtikrinti tinkamą buitinėse nuotekose esančių teršalų šalinimą. Dabar dažniausiai naudojami yra naujos kartos biologiniai nuotekų valymo įrenginiai. Jie efektyviai pašalina tiek azotą, tiek fosforą, todėl pilnai atitinka visus šiuo metu galiojančius aplinkosauginius reikalavimus. „Feliksnavio“ gaminama produkcija yra ištirta užsienio laboratorijose, sertifikuota ir paženklinta CE ženklu.

 

Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai – tinkamas sprendimas

Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai yra palankiausias sprendimas tiek nuolat, tiek ne nuolat gyvenamoms patalpoms. Teršalų šalinimas šiuo atveju pagrįstas aerobinių mikroorganizmų veikla ir suslėgto oro naudojimu. Jis labai artimas gamtoje vykstantiems procesams, todėl yra visiškai saugus ir nekenksmingas aplinkai. Be to, nenaudojami jokie pavojingi chemikalai.

Iš biologinio įrenginio ištekančios nuotekos yra pakankamai švarios (pašalinama netgi iki 98 proc. teršalų), skaidrios ir bekvapės. Todėl jos gali būti išleidžiamos tiesiai į aplinką, pavyzdžiui, melioracijos griovį, upelį ar panašiai. Jeigu jų netoliese nėra, išvalytos nuotekos gali būti filtruojamos į gruntą. Taigi yra net keletas pasirinkimo variantų. Įvertinę aplinkos sąlygas „Feliksnavio“ specialistai gali pasiūlyti tinkamiausią sprendimą.

Dar vienas privalumas, kuriuo pasižymi biologinis nuotekų valymo įrenginys, yra lengva jo eksploatacija ir priežiūra. Net, jei patalpose ir negyvenama nuolat, tam nereikės skirti daug dėmesio. Tyliai veikianti įranga neskleidžia nemalonaus garso, be to, pasižymi minimaliomis elektros energijos sąnaudomis. Todėl neverta baimintis dėl žymiai išaugusių mokesčių. Laikui bėgant biologiniuose nuotekų valymo įrenginiuose susikaupia perteklinis dumblas. Tačiau jį šalinti reikia pakankamai retai – maždaug kartą per metus.

Planuojate įsigyti nuotekų valymo įrenginius patalpoms, kuriuose gyvenama ne nuolat? Jų pasirinkimas yra ganėtinai specifinis, todėl tai padaryti savarankiškai gali būti išties nelengva. Norint sutaupyti laiko, išvengti nereikalingų išlaidų ir streso, rekomenduojama kreiptis į specialistus. Ilgametę patirtį turinti „Feliksnavio“ komanda gali ne tik pakonsultuoti, bet ir suteikti kitą reikalingą pagalbą renkantis nuotekų valymo įrenginius nuolat negyvenamoms patalpoms.

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba