Kada geriau rinktis nuotekų valymo įrenginį o talpą |

Kada geriau rinktis nuotekų valymo įrenginį, o kada talpą?

gruodžio 07, 2021

Gyvenantys mieste, kur naudojama centralizuota nuotekų valymo sistema, turbūt net nesusimąsto, kam reikalingi individualūs nuotekų valymo įrenginiai. Dažnai susiduria su šia problema naujakuriai, įsigiję būstą atokesnėje vietovėje, mažoje gyvenvietėje ar vienkiemyje. Centralizuota nuotekų sistema veikia puikiai, tačiau gyvenantiems toliau nuo didesnių miestų, prisijungti prie jos – iššūkis. Paprastai tai reiškia dideles išlaidas, nes artimiausios valymo sistemos būna toli. Būtent dėl atstumo ir atsiranda ši problema. Žinoma, nusprendus prisijungti prie bendros sistemos reikėtų ir daug darbo, laiko, kadangi vamzdynų įrengimas užtruktų ne vieną savaitę. Šiuo atveju yra dvi alternatyvos – nuotekų valymo įrenginys arba talpykla. Taigi kada ką rinktis?

 

Kada rinktis nuotekų valymo įrenginį?

Aplinkosauginiams reikalavimams nuolat tik griežtėjant, jau dabar galima rasti valymo įrenginius, pasižyminčius aukštais azoto ir fosforo išvalymo rodikliais. Jie skirti valyti buitines nuotekas iš individualių namų, sodybų, komercinių patalpų ir kitų vietų, kur vartotojų skaičius neviršija 50 gyventojų. Šie įrenginiai išvalo fosforą ir azotą, kurio gausu buitinėje chemijoje, asmeninės higienos priemonėse.

Nuotekų valymo įrenginys skirtas nuotekoms, patenkančioms iš virtuvės, vonios, tualeto ir kitų panašios paskirties patalpų, valyti. Jis veikia itin efektyviai, todėl išvalytą vandenį galima kaupti ir vėliau pakartotinai panaudoti, pavyzdžiui, vejos laistymui, o jeigu tai neaktualu – tiesiog išleisti. Taip neteršiama gamta, nes biologinis valymas atitinka visus reikalavimus. Jį įsirengus, nebereikia rūpintis nuotekų ištraukimu, stebėjimu, kad neišsilietų. Priežiūra taip pat paprasta, tereikia 1–4 kartus per metus arba rečiau pašalinti susikaupusį perteklinį dumblą.

 

Kada rinktis talpyklą?

Yra atvejų, kai nėra galimybės įsirengti biologinio valymo sistemos. Vienos dažniausių priežasčių: nedidelis sklypo plotas, aukštas gruntinio vandens lygis arba galimybės, kur išleisti išvalytą vandenį, nebuvimas. Tokiu atveju siūloma alternatyva – talpyklos. Jos yra skirtos nuotekų surinkimui iš gyvenamųjų namų, sodo namelių, vilų, tvartų, mėšlidžių, esančių už kanalizacijos tinklo ribų. Tokiose talpose sukauptos nuotekos išsiurbiamos ir išvežamos į valymo įrenginius tolimesniam perdirbimui.

Galite įsigyti įvairių dydžių talpyklas. Svarbu įvertinti, kiek asmenų nuolat gyvena name ar kiek planuoja gyventi, arba koks susidarančių nuotekų kiekis. Atsižvelgę į tai, ateityje nesusidursite su dažno nuotekų ištraukimo problema, nes prisipildžius talpykloms reikia jas išvalyti.

 

Kaip išvalomas perteklinis dumblas ir nuotekos?

Šiuo atveju rekomenduojama pasinaudoti specialistų, kurie atlieka perteklinio dumblo ir nuotekų ištraukimo darbus, paslaugomis. Paprastai jų kaina nėra itin aukšta, kas yra puiku, kai tokiomis paslaugomis tenka naudotis reguliariai. Tai, kaip dažnai reikia išvalyti valymo įrenginį ar talpyklą, priklauso nuo susidarančių nuotekų kiekio ir įrenginio našumo / talpyklos dydžio. Svarbiausia, kad šie parametrai sutaptų.

Vienbučiams namams paprastai pilnai užtenka standartinių valymo įrenginių arba nedidelių rezervuarų, kadangi nuotekos kaupiasi pakankamai lėtai. Tačiau ten, kur gyvena daug žmonių, kur yra tvartai ar kiti objektai, kuriuose susidaro daug nuotekų, būtina ir atitinkama įranga.

 

Planuojate įsigyti nuotekų valymo įrenginį arba joms skirtą talpyklą? Tuomet susisiekite su UAB „Feliksnavis“ specialistais. Galime patarti, koks valymo būdas efektyviausias, ir padėti nuspręsti, koks sprendimas palankiausias būtent Jums. Taip pat galime pakonsultuoti, ar vieta, kurioje planuojate sumontuoti įrenginį, yra jam tinkama, ir ką būtina žinoti renkantis tokį gaminį. Na, o jeigu nuspręsite įsigyti talpyklą, išsamiai paaiškinsime, kokį jos dydį pasirinkti, kad nuotekos nesukeltų nemalonumų ir leistų džiaugtis komfortiška kasdienybe. UAB „Feliksnavis” komanda yra pasiruošusi Jums padėti rasti geriausią sprendimą. Be to, mes ne tik prekiaujame aukštos kokybės gaminiais, bet ir teikiame su jais susijusias paslaugas.

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba