Nuotekų tvarkymas sodų bendrijoje ką verta žinoti | FELIKSNAVIS

Nuotekų tvarkymas sodų bendrijose: ką verta žinoti?

balandžio 26, 2024

Dėl griežtėjančių aplinkosauginių reikalavimų jau kurį laiką sodų bendrijose yra uždrausta naudoti tradicines išgriebimo duobes, kurios anksčiau buvo populiarios kaip pigus ir nesudėtingas buitinių nuotekų tvarkymo būdas. Tai sodų bendrijų gyventojus skatina ieškoti šiuolaikiškų ir aplinką tausojančių alternatyvų, užtikrinančių ne tik patogią kasdienybę, bet ir minimalų poveikį gamtai. Tad pakalbėkime plačiau apie jas.

 

Kanalizacijos įrengimas sode – ką rinktis?

Pirmasis pasirinkimas neturint galimybės prisijungti prie centrinės kanalizacijos (gyvenant tiek sodų bendrijoje, tiek kitoje vietovėje) yra biologiniai nuotekų valymo įrenginiai (BNVĮ). Jie efektyviai išvalo nuotekas, susidarančias virtuvėje, vonioje, tualete ir kitose panašios paskirties patalpose, tad jos tampa nekenksmingos aplinkai ir gali būti saugiai išleidžiamos.

Jei dėl tam tikrų priežasčių valymo įrenginiai sodo sklype nėra galimi, alternatyvus pasirinkimas – nuotekų talpyklos. Nors ir nėra tokia patogi kaip valymo įrenginys, sandari talpykla leidžia saugiai kaupti buitines nuotekas, užtikrindama, kad šios nepatektų į aplinką.

 

Nuotekų valymo įrenginiai sodo sklype – palankus sprendimas

Atsižvelgdami į tai, jog pirmasis pasirinkimas nuotekų tvarkymui sodų bendrijoje yra valymo įrenginiai, būtent jiems daugiausiai dėmesio ir skirsime. Tad kuo jie tokie ypatingi? Ogi tuo, kad turėdami biologinį nuotekų valymo įrenginį ne tik apsaugosite aplinką, bet ir pasirūpinsite kur kas patogesne kasdienybe, nes jums nereikės:

Nuotekų valymo įrenginiai sodo sklype patogūs ir tuo, jog iš jų ištekantis vanduo gali būti infiltruojamas į gruntą.



Šiuose įrenginiuose nenaudojami jokie žmogui ir aplinkai kenksmingi chemikalai. Valymo procesas pagrįstas aerobinių mikroorganizmų veikla:

„Feliksnavio“ valymo įrenginiai iš nuotekų šalina ne tik azotą, bet ir fosforą, kuris patekęs į aplinką turi neigiamą poveikį visai ekosistemai. Jis gali sukelti pokyčius tiek dirvožemyje, tiek vandens telkiniuose.

Be to, šiuolaikiniai įrenginiai sunaudoja maždaug tiek pat elektros energijos kaip ir standartinė lemputė. Todėl jų eksploatacija nėra brangi.

Norite prisidėti prie gamtos tausojimo? Tuomet tvarkinga kanalizacija sodo sklype, be abejonės, turėtų būti vienas iš jūsų prioritetų.

 

Valymo įrenginių sodo sklype įrengimas  

Toliau pateikiame pagrindinius dalykus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, norint, kad BNVĮ įrengimas būtų sklandus, o  kanalizacija sodo namelyje atitiktų nustatytus reikalavimus.

 

Kokių leidimų reikia?

Prieš montuojant valymo įrenginį, gali reikėti pasirūpinti savivaldybės leidimu, kuriame nurodomos projektavimo sąlygos. Tai padeda išsiaiškinti, kokie tiksliai darbai gali būti atliekami. Prireikus sudaryti techninį projektą, susisiekite su mumis. Kvalifikuoti „Feliksnavio“ specialistai pasiruošę padėti.

 

Įrenginio vietos parinkimas ir montavimas

Nuotekų valymo įrenginys sodo sklype turėtų būti montuojamas laikantis 3 metrų atstumo nuo „kaimyno tvoros“ (daugiau apie tai, kokių sanitarinių atstumų laikytis montuojant valymo įrenginius, galite sužinoti kitame mūsų tinklaraščio įraše, paspaudę ant pateiktos nuorodos). Taip pat svarbu įvertinti, ar vietoje, kurioje planuojama įrengti BNVĮ, nesikaupia lietaus vanduo ir ar ją bus lengva pasiekti asenizacine mašina.

Įrengimo darbai pradedami nuo duobės, kuri turėtų būti piltuvo formos, paruošimo. Siekiant išgauti tinkamą kasimo kampą, jos skersmuo turėtų būti didesnis nei įrenginio: apatinėje dalyje – 0,5 meto, viršutinėje – 1,5 meto. Užpylus gruntą, aplink esančią teritoriją patariama užsėti žole.

Maždaug 1 metro atstumu nuo įrenginio montuojama jo valdymo dėžė, kurios apačioje prijungiami oro tiekimo vamzdžiai į aeratorius ir erliftą. Šarvu apsaugotas elektros laidas jungiamas dėžės šone. BNVĮ valdymo skydą sukonfigūruoja gamintojas.

 

Kokiam gyventojų skaičiui pritaikyti tokie įrenginiai?

UAB „Feliksnavis“ siūlo net penkis skirtingo našumo FEL tipo įrenginius. Populiariausi iš jų – skirti 1–4 ir 4–6 asmenims. Tokio tipo įrenginius jungiant pavieniui, aptarnaujamų asmenų skaičius gali būti nuo 4 iki 25, o juos jungiant į sistemas – ir didesnis.

Aktualus nuotekų valymo įrenginių sodų bendrijoje įrengimas? Kreipkitės į „Feliksnavio“ specialistus ir raskite optimalų sprendimą. Tegul kanalizacija sode jums nebekelia jokių problemų!

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba