7 biologinių nuotekų valymo įrenginių privalumai | FELIKSNAVIS

7 biologinių nuotekų valymo įrenginių privalumai

vasario 23, 2022

Natūralu, kad prieš priimdami sprendimą, norime atidžiai įvertinti jo pliusus ir minusus. Nuotekų valymo įrenginio įsigijimas – ne išimtis. Nors kartais atrodo, kad tai brangi investicija, neturint galimybės prisijungti prie centrinės kanalizacijos sistemos, ji ne tik būtina, bet ir naudinga. Apie tai, kokie yra biologinių nuotekų valymo įrenginių privalumai, pasakojame šiame įraše.

 

1. Didelis efektyvumas

Vienas didžiausių privalumų, kuriais pasižymi biologiniai nuotekų valymo įrenginiai, yra didelis efektyvumas. Jie pašalina daugelį nuotekose esančių kenksmingų junginių, įskaitant azotą ir fosforą. Kai kurių teršalų išvalymo rodiklis gali siekti netgi 98 proc. Iš įrenginio ištekantis vanduo yra švarus ir bekvapis. Todėl jis gali būti saugiai išleidžiamas į aplinką: netoliese esantį upelį ar melioracijos griovį, o jei tokių nėra – į gruntą. Esant poreikiui, išvalytą vandenį galima kaupti ir naudoti, pavyzdžiui, vejos laistymui.

 

2. Palankumas aplinkai

Biologiniai valymo įrenginiai yra palankūs aplinkai, nes juose nenaudojami jokie chemikalai. Pagrindinį darbą atlieka mikroorganizmai. Tam, kad vyktų biologinis nuotekų valymas, reikalinga aplinka, kurioje nebūtų arba būtų labai mažai ištirpusio deguonies. Tokios sąlygos vadinamos anaerobinėmis. Esant joms, aktyviajame dumble esantys mikroorganizmai gali sėkmingai maitintis ir daugintis.

 

3. Nesudėtingas įrengimas

Dar vienas biologinių valymo įrenginių privalumas, kurį verta paminėti, yra nesudėtingas įrengimas. Tai galima padaryti tiek patiems, tiek pasinaudojant profesionalų pagalba. Tokiu atveju viskas tampa dar paprasčiau. Biologinį nuotekų valymo įrenginį galima įrengti daugumoje sklypų. Tereikia atidžiai įvertinti aplinkos sąlygas ir laikytis sanitarinių atstumų. Daugiau apie juos pasakojame kitame savo tinklaraščio įraše. Perskaityti jį galite paspaudę ant prieš tai pateiktos nuorodos.

 

4. Paprasta eksploatacija

Biologinius valymo įrenginius itin paprasta eksploatuoti. Iš karto po montavimo jais jau galima pradėti naudotis. Kartais klaidingai manoma, kad į biologinį nuotekų valymo įrenginį papildomai reikia pilti bakterijų, tačiau tai netiesa. Daugiau apie tai, ko nedaryti eksploatuojant tokią įrangą, rašome čia.

 

5. Lengva priežiūra

Iki šiol individualus buitinių nuotekų tvarkymas Jums kelia įvairių problemų, o galbūt norite jų išvengti ateityje? Tuomet biologinis valymo įrenginys gali būti puikus pasirinkimas. Pagrindinis dalykas, kuriuo reikia pasirūpinti naudojant tokį gaminį, yra reguliarus perteklinio dumblo šalinimas. Jis atliekamas asenizacine mašina, maždaug 1–4 kartus per metus arba rečiau priklausimai nuo turimo įrenginio dydžio. Tiesa, prižiūrint valymo įrenginį reikėtų nepamiršti ir orapūtės. Svarbu kas kiek laiko patikrinti, ar ji nekaista, neskleidžia neįprasto garso, vibracijų.

 

6. Ekonomiškumas

Be visų aukščiau išvardintų privalumų, biologiniai valymo įrenginiai dar ir pasižymi ekonomiškumu. Jų elektros sąnaudos beveik nesiskiria nuo paprastos lemputės. Todėl nereikia jaudintis dėl išaugusių elektros sąskaitų. Be to, kaip jau minėjome anksčiau, biologiniame nuotekų valymo įrenginyje susidarantį perteklinį dumblą šalinti reikia pakankamai retai, kas lemia nedideles išlaidas.

 

7. Patikimumas

UAB „Feliksnavis“ komanda ne tik pardavinėja, bet ir pati gamina biologinius nuotekų valymo įrenginius, taip pat teikia su jais susijusias paslaugas. Tai leidžia užtikrinti aukščiausią kokybę. Sertifikuota įranga atitinka visus jai keliamus reikalavimus. Taigi galite būti tikri, kad įsigyjate išties patvarų ir ilgaamžį gaminį.

Ieškote palankiausio buitinių nuotekų tvarkymo sprendimo? Biologinis valymo įrenginys gali būti tai, ko Jums reikia. Išsirinkite savo poreikius geriausiai atitinkantį gaminį ir pasirūpinkite patogesne kasdienybe. Jei norite pasikonsultuoti, kreipkitės. Esame pasiruošę atsakyti į Jums rūpimus klausimus ir padėti apsispręsti.

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba