Biologinis nuotekų valymas kas ir kaip | FELIKSNAVIS

Biologinis nuotekų valymas: kas ir kaip


Nuotekų tvarkymas aktualus visiems, neturintiems galimybės jungtis prie centralizuotos kanalizacijos sistemos. Specialūs įrenginiai padeda pasirūpinti ne tik patogiomis gyvenimo sąlygomis, bet ir švaria mus supančia aplinka. Juos dažnai renkasi tiek individualių namų, tiek vasarnamių savininkai. Jei ir jūs svarstote apie tokią galimybę, ši informacija yra tai, kas gali praversti. 

Veikimo principas

Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai su laiku tampa vis populiaresni, o dažniausia to priežastis – paprastas įrengimas, priežiūra ir itin geras buitinių nuotekų išvalymas. Visgi kai kuriems, niekada su tuo nesusidūrusiems, suprasti, kaip vyksta valymo procesas, gali būti pakankamai sudėtinga. Pradėti vertėtų nuo to, kad nuotekos visų pirma patenka į aeracinę kamerą, kur oksiduojami organiniai teršalai.

Pirmą kartą paleidus valymo įrenginius, po kurio laiko ant bioįkrovos susidaro mikroorganizmų bioplėvelė – viršutiniuose jos sluoksniuose pradeda vykti organinių teršalų skaidymas ir nitrifikacija (amonio azoto oksidavimas iki nitratų). Tuo tarpu apatiniuose sluoksniuose, kur trūksta ištirpusio deguonies, vyksta denitrifikacija (deguonies panaudojimas iš nitritų ir nitratų). Taigi, biologiniai nuotekų valymo įrenginiai padeda ženkliai sumažinti jose esančio azoto koncentraciją.

Procesas tuo dar nesibaigia: po to nuotekos ir susidaręs dumblas patenka į antrinį nusodintuvą, kur vyksta jo atskyrimas. Dumblas nusėda, o švarus vanduo gali būti išleidžiamas į upę, kanalą ar melioracijos griovį. Jei tokios galimybės nėra, tokį vandenį galima filtruoti į gruntą arba kaupti ir naudoti vejos laistymui, automobilio plovimui ir pan. 

Įrengimas

Prieš montuojant biologinius nuotekų valymo įrenginius savo namuose rekomenduojama gerai apgalvoti keletą aspektų. Jei planuojate juos įsirengti patys, visų pirma, verta pasirūpinti tinkamu transportavimu – talpą geriausia tvirtinti vertikaliai, kūgine dalimi į viršų, uždedant ant jos dangtį. Tam, kad naujieji nuotekų valymo įrenginiai atitiktų visus reikalavimus, patariama atidžiai įvertinti vietą, kurioje planuojate juos montuoti, nustatyti reikalingos iškasti duobės dydį ir apgalvoti orapūtės pastatymo galimybes. 

Paleidimas 

Įrenginio paleidimas nėra sudėtingas, todėl tai padaryti gali pats vartotojas. Tam yra du būdai. Pasirinkus savaiminį paleidimą reikia užauginti mikroorganizmus, kitaip – aktyvųjį dumblą, kuris ir skaido teršalus. Įjungus orapūtę įrenginyje turėtų matytis burbuliavimas – tai reiškia, kad prasidėjo aeravimo procesas. Pirmąjį naudojimo mėnesį rekomenduojama tiekti kuo natūralesnės kilmės nuotekas, t. y. iš tualeto, dušo, ir vengti cheminių medžiagų patekimo. Nuo antrojo mėnesio įrenginius galima naudoti jau pilnu pajėgumu.

Kaip ir buvo užsiminta, biologiniai nuotekų valymo įrenginiai gali būti paleidžiami ir kitokiu būdu – į juos supilant atvežtą veiklųjį dumblą. Parą prieš tai reikia įjungti orapūtę, kad vyktų aeravimas, ir tik po to pilti mikroorganizmus. Nuotekos į įrenginį turėtų būti paleistos dar po paros aeravimo. Tai daryti galima be jokių apribojimų.

 

Jei norite pasirūpinti tinkamu nuotekų valymu ir savo namuose, kreipkitės į UAB „Feliksnavis“ specialistus. Ne tik patarsime, kaip išsirinkti geriausiai jūsų lūkesčius atitinkantį įrenginį, bet ir padėsime jį sumontuoti.

Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba