Nuotekų valymas aktyviuoju dumblu – kaip tai veikia?
sausio 06, 2020Biologiniai buitinių nuotekų valymo įrenginiai sulaukia vis didesnio populiarumo. Juos renkasi tiek individualių namų, tiek sodo namelių savininkai. Sertifikuoti ir aukščiausius kokybės standartus atitinkantys gaminiai užtikrina itin gerus teršalų pašalinimo rodiklius. Viena iš to paslapčių – aktyvusis dumblas.
Kas tai ir kaip veikia?
Aktyvusis dumblas – tai valymo įrenginyje esančios organinės dalelės ir jų absorbuotos koloidinės medžiagos. Jame gausu mikroorganizmų, kurie šalina nuotekų teršalus. Siekiant palaikyti optimalias sąlygas bakterijų veiklai ir dauginimuisi, tam specialiai tiekiamas oras. Didelė mikroorganizmų koncentracija lemia spartų ir efektyvų buitinių nuotekų skaidymą.
Veiksminga ir be chemijos
Biologiniai buitinių nuotekų valymo įrenginiai itin patrauklūs tuo, kad teršalai juose šalinami nenaudojant jokių chemikalų. Kenksmingos medžiagos pašalinamos per keletą etapų, todėl išvalytas vanduo neturi jokio neigiamo poveikio aplinkai. Jį galima išleisti į gruntą ar netoliese esantį griovį, taip pat – kaupti specialiuose rezervuaruose. Vėliau toks vanduo dažniausiai naudojamas automobiliams plauti.
Patogu ir tai, kad visi biologinio valymo procesai vyksta vienoje talpoje. Tai apima tiek teršalų šalinimą iš nuotekų aktyviuoju dumblu, tiek jo atskyrimą nuo išvalyto vandens ir grąžinimą į aeravimo rezervuarą. Todėl ne tik sutaupoma vietos, bet ir užtikrinama stabili įrenginio veikla.
Aukšti išvalymo rodikliai
Aktyviajame dumble vyksta įvairūs biologiniai procesai: nitrifikacija, denitrifikacija ir t. t. Jų metu iš nuotekų pašalinami neigiamą poveikį aplinkai turintys teršalai: nitratai, fosforas, azotas ir panašiai. Dauguma jų turi neigiamą poveikį aplinkai ir gali sukelti rimtas ekologines problemas, pavyzdžiui, eutrofikaciją. Dėl šios priežasties vandens telkiniuose sumažėja deguonies kiekis, pradeda veistis dumbliai, todėl sutrikdoma visa ekosistema.
Pakanka vienkartinio užpildymo
Sumontavus naujus valymo įrenginius, pakanka vienkartinio užpildymo aktyviuoju dumblu (dar prieš paleidžiant nuotekas). Vėliau jis sėkmingai dauginasi, o mikroorganizmų atsiranda savaime maždaug per dvi savaites. Atsižvelgiant į tai, pirmąjį mėnesį į įrenginius rekomenduojama tiekti kuo natūralesnės kilmės nuotekas. Verta paminėti, kad dumblo užpylimas reikalingas, kai oro temperatūra yra žema.
Biologiniai buitinių nuotekų valymo įrenginiai – efektyvus ir patikimas sprendimas, leidžiantis džiaugtis švaresne aplinka. UAB „Feliksnavis“ siūlo ne tik platų sertifikuotų gaminių pasirinkimą. Čia dirbantys specialistai suteikia plataus spektro paslaugas, kurių sąraše – tiek techninių projektų sudarymas, tiek įrenginių parinkimas. Turite klausimų? Kreipkitės – atsakysime į juos ir padėsime apsispręsti.
Atgal į naujienų sąrašą