Nuotekų valymo įrenginio vietos pasirinkimas ką verta žinoti |

Nuotekų valymo įrenginio vietos pasirinkimas: ką verta žinoti?

spalio 07, 2021

 

Nusprendus susimontuoti biologinį buitinių nuotekų valymo įrenginį, svarbu gerai apgalvoti jo vietą. Puiku, jei sklypas yra pakankamai didelis ir nėra jokių apribojimų. Visgi taip būna ne visada. Kai kuriais atvejais valymo įrenginio montavimą gali apsunkinti nedidelis sklypo plotas, kartais – nepalankus gruntas. Tačiau net ir tada dažniausiai galime rasti sprendimą. Taigi aptarkime, kokius svarbiausius aspektus vertėtų žinoti renkantis valymo įrenginio vietą.

 

Statinio techninis projektas

 

Vieta, kur montuojami biologiniai buitinių nuotekų valymo įrenginiai, turi būti parinkta taip, kaip nurodyta statinio techniniame projekte. Jeigu tokio nėra, jį reikėtų tinkamai parengti, vadovaujantis STR 2.02.09:2005 „Vienbučiai ir dvibučiai gyvenamieji pastatai“ 2 priedu. Nežinote, kaip tai padaryti? Kreipkitės – galime Jums padėti.

 

Atestuoti UAB „Feliksnavis“ specialistai rengia techninius projektus, atitinkančius Lietuvoje galiojančias normas, standartus, taisykles, statybos reglamentus Visuomenės sveikatos centro ir Priešgaisrinės priežiūros inspekcijos nuostatas. Šioje srityje turime daug patirties, todėl mūsų teikiamos projektavimo paslaugos atitinka aukščiausius kokybės standartus. Daugiau apie jas galite sužinoti paspaudę ant pateiktos nuorodos.

 

Atstumas iki sklypo ribos ir kitų objektų

 

Kitas svarbus aspektas, į kurį reikėtų atsižvelgti, renkantis nuotekų valymo įrenginio vietą – atstumas iki kito sklypo ribos, arba kitaip tariant kaimynų tvoros. Jis turėtų būti ne mažesnis nei 3 metrai. Kitu atveju privaloma gauti besiribojančios teritorijos savininko ar valdytojo raštišką sutikimą.

 

Montuojant individualią buitinių nuotekų valyklą, derėtų atsižvelgti ir kitus sklype esančius objektus. Bene svarbiausias iš jų šiuo atveju yra šachtinis šulinys. Valymo įrenginys turėtų būti montuojamas ne arčiau nei 15 metrų iki jo. Daugiau apie tai, kokių sanitarinių atstumų laikytis montuojant valymo įrenginius, rašome kitame savo tinklaraščio įraše. Jį perskaityti galite spustelėję ant pateiktos nuorodos.

 

Galimybė įrenginį pasiekti asenizacine mašina

 

Perteklinio dumblo šalinimas – būtina biologinio nuotekų valymo įrenginio priežiūros dalis (daugiau apie ją rašome čia). Paprastai jis atliekamas asenizacine mašina. Todėl renkantis sklypo vietą, svarbu atsižvelgti, kad ji būtų patogiai privažiuojama. Kitaip tariant, valymo įrenginys turėtų būti lengvai pasiekiamas asenizacine mašina. Kitu atveju jo priežiūra gali tapti kur kas sudėtingesnė.

 

Lietaus vandens kaupimasis ir gruntiniai vandenys

 

Nuotekų valymo įrangos nerekomenduojama montuoti ten, kur kaupiasi lietaus vanduo. Jeigu tai ketinama daryti šlapioje vietoje, kurioje gruntinio vandens lygis yra mažesnis nei 2,5 metrų nuo žemės paviršiaus, įrenginį reikia ankeruoti prie gelžbetoninio pagrindo arba talpinti į gerai užsandarintus gelžbetoninius žiedus. Taip išsprendžiama aukštų gruntinių vandenų problema.

 

Įrenginio dangčio pasirinkimas

 

Renkantis nuotekų valymo įrenginį, patariame atsižvelgti ir į jo dangčio tipą. Pastebime, jog plečiantis miestams vis daugiau žmonių (ypač gyvenančių Vilniuje) renkasi valymo įrenginius su siauresniu 650 mm dangteliu. Tokiu būdu vizualiai sutaupoma sklypo ploto.

 

Jei nuotekų valymo įrenginį planuojama montuoti žalioje vejoje, rekomenduojame rinktis standartinį 1000 mm skersmens žalią gelkautinį dangtį. Vietoje, kurioje numatyta kloti trinkeles, puikiai tinka perėjimas po važiuojamąją dalimi. Toks dangtis pasižymi dideliu atsparumu, todėl ant jo galima drąsiai lipti ir važiuoti automobiliu. Daugiau apie skirtingus valymo įrenginių dangčius rašome kitame savo tinklaraščio įraše.

 

Ieškote buitinių nuotekų valymo įrenginio, kuris visu 100 proc. atitiktų Jūsų poreikius? UAB „Feliksnavis“ komanda gali pasiūlyti geriausią individualų sprendimą ir lūkesčius pranoksiančią paslaugų kokybę. Susisiekite su mumis – profesionaliai patarsime ir padėsime pasirūpinti, kad buitinių nuotekų tvarkymas Jums nebekeltų jokių rūpesčių.

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba