Kokių sanitarinių atstumų laikytis montuojant valymo įrenginius

Kokių sanitarinių atstumų laikytis montuojant valymo įrenginius?

balandžio 29, 2020

Nuotekų valymo įrenginiai jau tikrai nebe naujiena. Tai vienas patogiausių ir paprasčiausių pasirinkimų tiems, kurie neturi galimybės naudotis centralizuota kanalizacijos sistema. Dažniausiai jie įrengiami individualių namų sklypuose, kur svarbu laikytis tam tikrų reikalavimų.

 

Gali prireikti raštiško sutikimo

 

Dar prieš pradedant įrenginio montavimo darbus, reikėtų išsiaiškinti jo atstumą iki sklypo ribos. Jei šis mažesnis nei 1 m, privaloma gauti besiribojančių teritorijų savininkų ar valdytojų raštiškus sutikimus. Taip pat svarbu atsižvelgti, kad įrenginys nebūtų arčiau nei 3 m nuo kaimynų tvoros.

 

Minimalių sanitarinių atstumų išlaikymas

 

Tam, kad buitinių nuotekų valymo įrenginiai atitiktų visus reikalavimus, svarbu išlaikyti tinkamus sanitarinius atstumus iki sklype esančių statinių. Visi jie nurodyti statybos techninio reglamento STR 2.02.09:2005 „Vienbučiai ir dvibučiai gyvenamieji pastatai“ 2 priede. Aktualiausius plačiau aptarsime ir čia.

 

Jei sklype yra šachtinis šulinys, nuotekų talpos ir vietinės jų valyklos turėtų būti montuojamos ne arčiau nei 15 m nuo jo. Taip pat turėtų būti išlaikomas 3 m atstumas iki šiltnamio. Nuotolis iki tokių statinių kaip tvartas, automobilių garažas ar namas nenormuojamas.

 

Pravartu žinoti, kad nuotekų tinklai turi būti tiesiami ne arčiau nei 10 m nuo šachtinio šulinio. Dažnai kanalizacijos įrengimo darbai atliekami kartu su vandentiekio įvedimu. Tokiu atveju verta įsidėmėti, kad vandentiekio įvadas į namą turi būti tiesiamas ne mažesniu nei 5 m atstumu nuo lauko tualeto, nuotekų kaupimo rezervuaro, tvarto, kompostavimo aikštelės ar mėšlidės. Vietinės valyklos (pvz., biologiniai nuotekų valymo įrenginiai) negali būti arčiau nei 7 m iki vandentiekio įvado.

 

Papildoma informacija

 

Įsirengiant vietinę nuotekų valyklą reikėtų vadovautis „Nuotekų kaupimo rezervuarų ir skeptikų įrengimo, eksploatavimo ir kontrolės tvarkos aprašu“, kurį galima rasti internete. Aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-18 jis buvo patvirtintas 2015 m. sausio 9 d. Taip pat svarbu atsižvelgti ir į „Nuotekų filtravimo sistemų įrengimo ir aplinkosaugos taisykles“, kurios patvirtintos 2001 m. gegužės 9 d. įsakymu Nr. 252.

 

Valymo įrenginio gamintojas taip pat gali suteikti nemažai naudingos informacijos apie tinkamos vietos sklype parinkimą ir kitus techninius aspektus.

 

Jei norite įsirengti tvarkingą nuotekų sistemą, kvalifikuoti ir daug patirties turintys „Feliksnavis“ specialistai pasiruošę jums padėti. Susisiekite su jais asmeniškai patogiausiu būdu – skambinkite telefonu arba išsiųskite užklausą internetu. Patikimi ir ilgaamžiai buitinių nuotekų valymo įrenginiai ir nuotekų talpos skirti patogesniam gyvenimui. Be to, tai puikus būdas pasirūpinti švaresne aplinka.

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba