Kaip prižiūrėti nuotekų valymo įrenginius | FELIKSNAVIS

Kaip prižiūrėti nuotekų valymo įrenginius?

rugsėjo 04, 2019

Tinkama nuotekų valymo įrenginių priežiūra labai svarbi norint užtikrinti jų ilgaamžiškumą. Tai apima pakankamai daug ir įvairių žingsnių: pradedant kasdiene eksploatacija, baigiant rimtesnių problemų šalinimu. Taigi, kokius esminius priežiūros aspektus verta žinoti tiems, kurie naudojasi individualiais buitinių nuotekų valymo įrenginiais arba dar tik planuoja tai daryti?

 

Kasdienė nuotekų valymo įrenginių priežiūra

 

Tvarkingos nuotekų sistemos įrengimas svarbus norint tinkamai išvalyti nuotekas ir pasirūpinti švaria aplinka. Priešingai nei dažnai manoma, į biologinį valymo įrenginį papildomai nereikia pilti jokių bakterijų. Ten jos atsiranda savaime. Tam, kad gaminys veiktų sklandžiai, neturėtų būti trikdoma mikroorganizmų veikla. Daugiau informacijos apie priemones, kurių nereikėtų pilti į įrenginį, galite rasti čia.

 

Kitas labai svarbus aspektas, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį – atliekos, patenkančios į kanalizaciją (klozetą, dušą, kriauklę). Deja, tačiau nemaža dalis žmonių turi tokį įprotį ten mesti popierinius rankšluosčius, higieninius įklotus, vatos tamponėlius, ausų krapštukus ir panašiai. Visgi sumontavus nuotekų valymo įrenginius, jokiu būdu nepatariama į kanalizaciją mesti biologiškai neskaidžių atliekų.

 

Be to, kad atsiranda rizika sutrikdyti mikroorganizmų veiklą, tokios atliekos gali užkimšti kanalizacijos vamzdžius. Tuomet beveik neišvengiamos vienokios ar kitokios valymo įrenginių problemos. Į kanalizaciją taip pat negalima pilti didelio kiekio dezinfekcinių priemonių, kurių sudėtyje yra chloro ar aktyviojo deguonies, aliejaus ar kitokių riebalų, likusių po maisto kepimo.

 

Kasdienė biologinių nuotekų valymo įrenginių priežiūra yra pakankamai lengva. Efektyviam jų darbui užtikrinti tiesiog reikia tinkamų įpročių. Norite pasirūpinti tvarkinga kanalizacija, todėl domina individualios nuotekų sistemos įrengimas? Paspaudę ant nuorodos, galite sužinoti daugiau apie mūsų teikiamas paslaugas.

 

Retesni priežiūros darbai

 

Laikui bėgant valymo įrenginiuose kaupiasi perteklinis dumblas, kurį reikia reguliariai šalinti. Priklausomai nuo gaminio našumo ir intensyvumo, tai reikia daryti nuo 1 iki 4 kartų per metus. Norint įsitikinti, ar jau metas tai daryti, rekomenduojama atlikti paprastą patikrinimą: paėmus skaidrų indą pasemti aeracinėje kameroje esančio vandens bei dumblo mišinio ir leisti jam nusistovėti. Jei po 30 min. dumblas užima 60 % arba daugiau tūrio, laikas jį šalinti.

 

Tokiu atveju geriausia pasinaudoti specialistų paslaugomis, kurie turi tam skirtą įrangą. Valymo procesas atliekamas po maždaug 2–3 val. nuo tada, kai buvo išjungta orapūtė, nusistovėjus dumblui. Svarbu paminėti, kad jis šalinimas iš įrenginio dugno, nuleidus siurbimo žarną į pačiame centre esantį vamzdį.

 

Visapusiška nuotekų valymo įrenginio priežiūra apima ir periodišką orapūtės tikrinimą. Patariama kas kiek laiko įvertinti, ar ji nekaista, neskleidžia neįprasto garso, vibracijų. Maždaug kas 3 mėnesius rekomenduojama išvalyti orapūtės filtrus – tam negalima naudoti benzino ar kitų skiediklių. Prieš atliekant bet kokius priežiūros darbus, orapūtę būtina išjungti iš elektros lizdo.

 

Laikinai nenaudojamų nuotekų valymo įrenginių priežiūra

 

Jeigu biologiniai nuotekų valymo įrenginiai sumontuoti ne nuolat gyvenamoje vietoje, pavyzdžiui, sodų bendrijoje arba sodyboje, jų priežiūra gali būti šiek tiek kitokia:

 

 

 

Daugiau apie tai, kaip elgtis konkrečiu atveju, galima sužinoti pasikonsultavus su „Feliksnavio“ ekspertais.

 

Valymo įrenginių problemos ir jų šalinimas

 

Nepaisant to, kad pasirūpinus tinkama gaminio eksploatacija technikos gedimai yra pakankamai reti, kartais jie užklumpa netikėtai. Kaip dažniausiai pasitaikančios nuotekų valymo įrenginių problemos gali būti išskiriamos šios:

 

 

Tam, kad pasekmės būtų kuo mažesnės, visų pirma patariama susisiekti su šios srities specialistais, kurie gali suteikti naudingos informacijos. Jei manote, kad atsiradusios valymo įrenginių problemos gali būti išsprendžiamos savarankiškai, rekomendacijos, kaip tai padaryti, pateikiamos mūsų svetainėje.

 

Jau turite biologinį valymo įrenginį arba tik svarstote galimybę jį įsigyti, ši informacija jums gali praversti. Žinant esminius priežiūros aspektus, tokios nuotekų sistemos įrengimas bus ilgalaikė investicija, naudinga tiek jums, tiek gamtai. Norite sužinoti apie tai daugiau? Kreipkitės – „Feliksnavio“ specialistai pakonsultuos ir padės priimti geriausią sprendimą.

 

 

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba