Kaip prižiūrėti nuotekų valymo įrenginius | FELIKSNAVIS

Kaip prižiūrėti nuotekų valymo įrenginius?

rugsėjo 04, 2019

Tam, kad naujieji valymo įrenginiai būtų ilgaamžiai, svarbu pasirūpinti tinkama jų priežiūra. Ją sudaro nemažai aspektų: pradedant kasdiene eksploatacija, baigiant rimtesnių problemų šalinimu. Taigi, ką verta žinoti kiekvienam, besinaudojančiam tokia įranga ? 

Kasdienė priežiūra

Tvarkingos kanalizacijos įrengimas svarbus norint tinkamai išvalyti nuotekas ir pasirūpinti švaria aplinka. Siekiant, kad valymo įrenginiai efektyviai veiktų kiekvieną dieną, visų pirma rekomenduojama naudoti tam specialiai skirtas bakterijas ir biopreparatus, kurie užtikrina organinių teršalų skaidymą. Platesnės informacijos apie priemones, kurių nereikėtų rinktis, galite rasti čia.

Kitas labai svarbus aspektas, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį – atliekos, kurias metate į klozetą. Deja, pakankamai nemaža dalis žmonių vis dar turi tokį įprotį. Įsirengus nuotekų valymo įrenginius, jokiu būdu nepatariama į kanalizaciją mesti popierinių rankšluosčių, higieninių įklotų, vatos tamponėlių, ausų krapštukų ir kitų biologiškai nesuyrančių atliekų.

Tam, kad tokios kanalizacijos įrengimas būtų ilgaamžis, svarbu į kriauklę ar klozetą nemesti daiktų, kurie gali užkimšti vamzdžius ir sutrikdyti visos sistemos darbą. Taip pat negalima pilti didelio kiekio aliejaus ar kitokių riebalų, likusių po maisto kepimo. 

Retesni priežiūros darbai

Laikui bėgant valymo įrenginiuose kaupiasi perteklinis dumblas, kurį reikia reguliariai šalinti. Norint įsitikinti, ar jau metas tai daryti, rekomenduojama atlikti paprastą patikrinimą: paėmus skaidrų indą pasemti aeracinėje kameroje esančio vandens bei dumblo mišinio ir leisti jam nusistovėti. Jei po 30 min. dumblas užima 60 % arba daugiau tūrio, laikas jį šalinti.

Tokiu atveju geriausia pasinaudoti specialistų paslaugomis, kurie turi tam skirtą įrangą. Valymo procesas atliekamas po maždaug 2–3 val. nuo tada, kai buvo išjungta orapūtė, nusistovėjus dumblui. Svarbu paminėti, kad jis šalinimas iš įrenginio dugno, nuleidus siurbimo žarną į pačiame centre esantį vamzdį.

Visapusiškai tvarkingos kanalizacijos įrengimas apima ir tinkamos orapūtės parinkimą. Tam, kad ji veiktų sklandžiai, būtinas reguliarus jos filtrų valymas. Dažniausiai tai daroma kas 3 mėnesius. Be to, patartina periodiškai patikrinti, ar orapūtė neskleidžia neįprasto garso, vibracijos. 

Problemų šalinimas 

Įvairūs technikos gedimai gali įvykti netikėtai. Tam, kad jų pasekmės būtų kuo mažesnės, visų pirma rekomenduojama susisiekti su šios srities specialistais, kurie gali suteikti naudingos informacijos. Jei manote, kad problemą galite išspręsti patys, rekomendacijos, kaip tai padaryti, pateiktos mūsų svetainėje.

 

Jei jau turite nuotekų valymo įrenginį arba tik svarstote galimybę jį įsigyti, ši informacija jums gali praversti. Žinant esminius priežiūros aspektus, tokios kanalizacijos įrengimas bus ilgalaikė investicija, naudinga tiek jums, tiek gamtai. Norite sužinoti apie tai daugiau? Kreipkitės – „Feliksnavio“ specialistai pakonsultuos ir padės priimti geriausią sprendimą.

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba