Montavimas Informacija apie produktą Sertifikuoti nuotekų valymo

Montavimas

Tam, kad valymo įrenginiai veiktų sklandžiai ir atitiktų kiekvieno kliento individualius poreikius, svarbu pasirūpinti tinkamu jų montavimu, kuris sudarytas iš kelių etapų.

1. VALYMO ĮRENGINIO TRANSPORTAVIMAS IR SANDĖLIAVIMAS

Prieš talpinant įrenginį į transporto priemonę, būtina įsitikinti, ar joje nėra aštrių išsikišimų, kurie galėtų pažeisti krovinio korpusą. Svarbu jį transportuoti vertikalioje pozicijoje ir tik gerai pritvirtinus. Tam patartina naudoti GRP, nailoninius ar kitokius nemetalinius diržus.

Sandėliavimo metu įrenginį reikėtų apsaugoti nuo sugadinimo, neleisti kitiems asmenims jo judinti ar reguliuoti. 

2. PASIRUOŠIMAS STATYBOS DARBAMS 

Tam, kad valymo įrenginiai būtų sumontuoti tinkamai, gali prireikti tokių medžiagų ir įrankių, technikos:

Taip pat rekomenduojama pasirūpinti vandens tiekimu statybvietėje: tai būtina, kai montuojami valymo įrenginiai.

3. VIETOS PARINKIMAS 

Vieta nuotekų valyklai parenkama taip, kaip nurodyta statinio techniniame projekte. Jeigu jo nėra, vieta nustatoma pagal Statybos techninius reglamentus. Svarbu atkreipti dėmesį, kad įrenginį būtų patogu sujungti su dumblo siurbimo mašina ir toje sklypo vietoje nesikauptų lietaus vanduo.

4. STATYBOS DARBAI, ĮRENGINIO MONTAVIMAS 

Žemės darbai turėtų būti vykdomi vadovaujantis statybos techniniu reglamentu bei statinio techniniu ir /arba darbo projektu.

5. DUOBĖS IŠKASIMAS 

Svarbu, kad duobė būtų piltuvo formos. Ji kasama taip, kad viršuje jos plotis būtų 1,5 m, o apačioje – 0,5 m didesnis už pačią valyklą. Maksimalus užpilas nuo žemės paviršiaus iki valyklos viršaus yra 1,2 m. Talpyklų skersmenys patekti 1 lentelėje.

Modelis Gyventojų skaičius Našumas (m3/parą) Įrenginio liuko diametras (mm) Įrenginio diametras (mm) Bendras įrenginio aukštis (mm) Įtekėjimo gylis (mm)
FEL/4 4 0,8 1000 1520 2090/2290 500/700
FEL/6 6 0,9 1000 1720 2450 770
FEL/10 10 1,5 1000 2020 2510 700
FEL/15 15 2,25 1000 2420 2610 700
FEL/25 25 3,75 1000 2870 2890 700

Duobės, kurioje bus montuojami valymo įrenginiai, kasimas atliekamas dviem etapais :

  1. Ekskavatoriumi kasama duobė, paliekant 20 – 30 cm iki numatytos projektinės altitudės.
  2. Paskutiniai 20 – 30 cm turi būti kasami rankiniu būdu, kad valymo įrenginys atsiremtų ant nesujudinto grunto. Jei duobė greitai prisipildo vandens (atvejais kai vyrauja aukšti gruntiniai vandenys) reikia naudoti siurblį.

6. DUOBĖS UŽKASIMAS (UŽPYLIMAS) 

 Būtina tinkamai užkasti duobę. Darbas atliekamas šiais etapais:

1. Įleiskite valymo įrenginį į duobę. Naudokite kėlimo diržus ir ekskavatoriaus kaušą. Diržus tvirtinkite prie rankenų.

2. Įrenginį centruokite duobės atžvilgiu. BNVĮ turi būti montuojamas griežtai horizontalioje padėtyje.

3. Užpilas, t. y. purus gruntas, tankinamas vandeniu. Draudžiama užkasimui naudoti kitokį gruntą (pvz., molį, statybines atliekas ir pan.). Šiame etape būtina užtikrinti, kad valymo įrenginiai stovėtų horizontaliai. Sujunkite jų korpusą ir dangtį. Sandarumui užtikrinti naudokite tik kokybiškus klijus-hermetiką ir kniedes arba nerūdijančio plieno varžtus. Atstumas tarp kniedžių turi būti apie 15 cm. Tokiu pačiu principu yra tvirtinamos paaukštos arba apžiūros dangtis prie įrenginio dangčio.

4. Talpyklą pildykite vandeniu, o duobę – užpilu vienodais etapais po 20-30 cm : 1) vidinė kamera, 2) išorinė kamera, 3) iškasa. Tokį eiliškumą naudokite, kol pasieksite ištekėjimo vamzdžio apačią.

5. Prijunkite PVC lauko kanalizacijos vamzdžius prie įtekėjimo ir ištekėjimo movų. Vamzdžių klojimo nuolydis turi būti 1 -2 cm/m. vamzdynus reikia tiesti ant natūralaus, neišjudinto grunto.

6. Pabaikite užpylimą iki projektinės altitudės. Viršutinis grunto sluoksnis (20–30 cm) užpilamas juodžemiu. Supilto grunto paviršius turi būti 5–10 cm aukščiau nei žemės paviršius. Tam, kad valymo įrenginiai gražiai įsilietų į aplinką, juodžemis apsėjamas žole.

Tokiu būdu į žemę saugiai įmontuojami nuotekų valymo įrenginiai. Dirbdami tokiais etapais pasieksite norimą rezultatą ir nesudėtingai įmontuosite įrenginį. Nepamirškite, jog pabaigus kasimą dėl aplinkos tvarkingumo geriausia šią teritoriją apsėti žole.

7. VALDYMO DĖŽĖS MONTAVIMAS IR PAJUNGIMAS 

Įrangos dėžė montuojama šalia BNVĮ. Atstumas turi siekti apie 1 m. Jos apačioje yra du išėjimai, skirti prijungti oro tiekimo vamzdžiui į aeratorius ir erliftą. Kiek aukščiau, įrangos dėžės šone, yra jungtis elektros laidui, kuris turi būti apsaugotas specialiu šarvu. Valdymo skydą sukonfigūruoja gamintojas.  Dozavimo siurblys turi būti nustatytas pagal dozavimo siurblio naudojimo instrukciją pagal WWTP modelį.

8. VALYMO ĮRENGINIO MONTAVIMAS, ESANT AUKŠTIEMS GRUNTINIAMS VANDENIMS 

Kai BNVĮ montuojamas šlapiame dirvožemyje, kur gruntinio vandens lygis nuo žemės paviršiaus mažesnis nei 2,5 m, jis tvirtinamas ant gelžbetoninio pagrindo. Tai gali būti vietoje išlietas betono sluoksnis su armatūros tinkleliu arba atvežtas į montavimo vietą gelžbetoninis padas. Valymo įrenginiai tvirtinami specialiais diržais bei karšto cinkavimo varžtais. Atstumas tarp betono pagrindo sienos ir varžto turi būti ne mažesnis kaip 105 mm. Jei klientas ignoruoja šį reikalavimą, gamintojas nėra atsakingas už ilgalaikes fizines ar mechanines jėgas, galinčias deformuoti BNVĮ.

Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba