3 buitinių nuotekų tvarkymo klaidos kurių geriau vengti |

3 buitinių nuotekų tvarkymo klaidos, kurių geriau vengti

lapkričio 09, 2021

Kartais galimybės naudotis centralizuota nuotekų sistema tiesiog nėra. Tokiu atveju buitines nuotekas tenka tvarkyti patiems. Visgi neturint tinkamų sąlygų, tai gali būti pakankamai sudėtinga. Todėl nenuostabu, kad padaroma klaidų. Pagrindines iš jų dabar aptarsime plačiau.

 

1. Nevalytų nuotekų išleidimas į aplinką

Buitinėse nuotekose gausu stambių neištirpusių teršalų: maisto likučių, smėlio, fekalijų, mineralinės ir organinės kilmės teršalų, taip pat įvairių bakterijų, o tarp jų ir patogeninių, galinčių sukelti ligas. Akivaizdu – tokios nuotekos pasižymi neigiamu poveikiu aplinkai, todėl neturėtų į ją patekti neišvalytos. Deja, tačiau taip nutinka vis dar pakankamai dažnai.

Biologiniai buitinių nuotekų valymo įrenginiai efektyviai pašalina daugumą aplinkai kenksmingų teršalų. Kaip pagrindinius iš jų galima išskirti azotą ir fosforą. Per dideli šių cheminių elementų junginių kiekiai sukelia vandens augalų ir dumblių augimą. Tokiai augmenijai žuvus, ją pradeda skaidyti bakterijos, kurios sunaudoja daug deguonies. Todėl jo kiekis vandenyje kritiškai sumažėja, pradeda dusti žuvys, į gilesnius vandens sluoksnius neprasiskverbia šviesa. Tai lemia ekosistemos kitimą, kitaip vadinamą eutrofikaciją.

Norint išvengti tokios žalos aplinkai, būtina pasirūpinti tinkamu buitinių nuotekų tvarkymu. Bene lengviausias ir patogiausias būdas tai padaryti – įsirengti jų valymui skirtus įrenginius. Ieškote individualius poreikius geriausiai atitinkančio sprendimo? Tuomet susisiekite su UAB „Feliksnavis“ komanda ir pasikonsultuokite su tikrais savo srities ekspertais. Investuokite į aukštos kokybės gaminį ir pamirškite prieš tai buvusius rūpesčius.

 

2. Netinkamos įrangos pasirinkimas

Tam, kad pasirinkta valymo įranga veiktų sklandžiai, svarbu, kad ji būtų pakankamai galinga. Remiantis „Nuotekų valymo įrenginių taikymo reglamentu“, vienbučiam namui, arba keturiems gyventojams, skirto įrenginio valandinis našumas turėtų būti ne mažesnis nei 180 litrų per valandą. Daugiau apie tokiai įrangai taikomus reikalavimus galite sužinoti čia.

Taigi kaip išsirinkti tinkamai? Tam labai svarbu pasirinkti patikimą tokios įrangos gamintoją. Pasitaiko įmonių, kurios siekdamos sutaupyti gamina mažesnio našumo įrenginius ir pardavinėja juos kaip standartinius. Per mažo našumo įranga turi atlaikyti didesnę apkrovą nei yra pritaikyta. Todėl jau per pirmuosius jos eksploatavimo mėnesius susikaupia daug perteklinio dumblo, kurį būtina pašalinti. Kitu atveju apsunkinamas orapūtės darbas, todėl ji gali greičiau sugesti.

Kartais nuotekos gali būti kaupiamos talpyklose, tačiau tik tuomet, kai nėra galimybės naudotis centralizuota kanalizacijos sistema ir neišeina sumontuoti valymo įrenginio. Svarbu, kad tokie rezervuarai būtų sandarūs ir atsparūs aplinkos poveikiui. Domina patvarios ir ilgaamžės nuotekų talpyklos? Jas taip pat galite rasti UAB „Feliksnavis“ asortimente.

 

3. Netinkamas perteklinio dumblo ir surinktų nuotekų šalinimas

Tiek valymo įrenginyje susidarantį perteklinį dumblą, tiek talpykloje susikaupiančias nuotekas būtina reguliariai šalinti. Jokiu būdu jų negalima tiesiog išpilti į aplinką. Pertekliniame dumble, kuris ilgainiui susidaro biologiniame nuotekų valymo įrenginyje, gausu medžiagų, galinčių turėti neigiamą poveikį aplinkai. Todėl jis turi būti išvežamas į centrinę nuotekų valyklą, kur yra perdirbamas.

Tiek perteklinio dumblo, tiek nuotekų šalinimui naudojama asenizacinė mašina. Norint tuo pasirūpinti, paprastai reikia sudaryti sutartis su nuotekų vežėjais. Prireikus įrodyti, kad buitinės nuotekos šalinamos laikantis nustatytų reikalavimų, svarbu turėti ir saugoti jų išvežimą patvirtinančius dokumentus.

Susipažinus su šiomis klaidomis, turėtų tapti lengviau jų išvengti. Svarstote galimybę įsigyti nuotekų valymo įrenginį? Tuomet pasikonsultuokite su UAB „Feliksnavis“ specialistais ir atraskite sau tinkamiausią sprendimą.

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba