Didžiausi mitai apie valymo įrenginius | FELIKSNAVIS

Didžiausi mitai apie valymo įrenginius

gruodžio 05, 2019

Nuotekų valymo įrenginiai

Nuotekų valymo įrenginiai jau seniai nėra naujovė. Tačiau apie juos vis dar sklando daugybė mitų, kurie gali suklaidinti tiek jau įsirengusius nuotekų valymo įrenginius namų savininkus, tiek tuos, kurie dar tik galvoja apie jų įsigijimą. Netinkami įpročiai ar tiesiog nežinojimas, pavyzdžiui, kur mesti tualetinį popierių, ir, apskritai, ar galima mesti tualetinį popierių į klozetą, gali ne tik sutrikdyti įrenginio veikimą, bet ir gerokai sutrumpinti jo tarnavimo laiką. Labai norime išsklaidyti dažniausiai pasitaikančius mitus ir pateikti teisingą informaciją, kuri padės priimti pagrįstus sprendimus ir užtikrinti, kad jūsų nuotekų valymo įrenginys veiktų sklandžiai ir efektyviai ilgus metus.

 

Tualetinis popierius į valymo įrenginius

Kai kurie žmonės įpranta į klozetą mesti ne tik tualetinį popierių, bet ir kitas atliekas, pavyzdžiui, kačių kraiką (ypač jei ant pakuotės nurodoma, kad jis yra „biologiškai skaidus“ arba „natūralus“). Visgi norint užtikrinti, kad nuotekų valymo įrenginiai veiktų efektyviai, tualetinis popierius į valymo įrenginius patekti neturi. Tualetinis popierius, kraikas ar kitos medžiagos, nors ir greitai suyra vandenyje, gali kauptis vamzdžiuose, juos užkišti ir sutrikdyti valymo įrenginių darbą ir pareikalauti papildomų remonto išlaidų. Tad rekomenduojame nemesti popieriaus į unitazą, geriausia šias ir kitas atliekas mesti į šiukšliadėžę.

 

Kuo didesnis įrenginys, tuo geriau

Didesnis valymo įrenginys nebūtinai reiškia geresnį efektyvumą – tai ypač svarbu, kalbant apie individualių buitinių nuotekų tvarkymą. Rinkoje gausu skirtingo dydžio ir galingumo gaminių, todėl išsirinkti sau tinkamiausią gali būti ganėtinai sudėtinga. Tokiu atveju rekomenduojama atidžiai įvertinti tiek namuose gyvenančių žmonių skaičių, tiek papildomus taršos šaltinius.

Renkantis įrenginį, verta pasikonsultuoti su specialistais, kurie padės išsirinkti optimalų sprendimą pagal jūsų poreikius. Dideli ir galingi nuotekų valymo įrenginiai dažnai būna brangesni ir sunaudoja daugiau elektros energijos, o tai reiškia papildomas išlaidas ir nereikalingą išteklių švaistymą. Be to, per didelė galia gali sukelti didesnį triukšmą ir vibracijas, kurios gali trukdyti ramiai gyventi.

 

BNVĮ galima iš karto naudoti pilnu pajėgumu

Dar vienas mitas, susijęs su biologiniais nuotekų valymo įrenginiais, yra tas, kad vos tik sumontavus juos galima naudoti pilnu pajėgumu. Deja, tai nėra tiesa. Pirmąjį mėnesį reikėtų riboti naudojamos buitinės chemijos kiekį, t. y. nuotekos turėtų būti kuo natūralesnės kilmės. Tai svarbu siekiant užtikrinti gerą bakterijų, kurios ir yra atsakingos už visą procesą, veiklą ir prisitaikymą prie naujos aplinkos. Buitinė chemija, ypač stiprios cheminės medžiagos, gali neigiamai paveikti bakterijų mikroflorą ir trukdyti veiksmingam valymui. Vėliau, kai bakterijos nuotekų valymui įsitvirtins ir įrenginys pradės dirbti stabiliai, BNVĮ galima naudoti be jokių apribojimų.

Nors jau minėjome, ar galima mesti tualetinį popierių į klozetą, norime dar kartą priminti, kad jis gali sutrikdyti įrenginių darbą, išbalansuoti bakterijų mikroflorą. Todėl reikėtų nemesti popieriaus į unitazą, ypač pirmąjį įrenginio naudojimo mėnesį.

 

Pašalinus dumblą, reikalingos nuotekų bakterijos

Tam, kad nuotekų valymo įrenginiai veiktų efektyviai, juos reikia reguliariai prižiūrėti. Laimei, tai nėra sudėtinga – užtenka periodiškai pašalinti talpoje susikaupusį dumblą. Bakterijomis įrenginius papildyti reikia tik išskirtiniais atvejais, kai pastebimi valymo proceso sutrikimai, pavyzdžiui, kai patenka tualetinis popierius į valymo įrenginius. Jei laikomasi rekomendacijų nemesti popieriaus į klozetą, popierinių rankšluosčių, vienkartinių nosinaičių, drėgnų servetėlių ar kitų buitinių ar asmeninės higienos priemonių, paprastai tokių problemų nekyla.

 

Įrenginių dalys nėra atsparios korozijai

Šiuolaikiniai nuotekų valymo įrenginiai gaminami laikantis aukščiausių kokybės standartų, todėl jų dalių patvarumu galite neabejoti. Įranga gaminama iš antikorozinių, saugių ir aplinkos poveikiui atsparių medžiagų, kurios užtikrina ilgaamžiškumą. Be to, sertifikuoti valymo įrenginiai yra kruopščiai išbandomi moderniose laboratorijose, kas garantuoja jų patikimumą net ir intensyviai naudojant.

 

Valymo įrenginiai užima daug vietos

Tai, kad valymo įrenginiai užima daug vietos – dar vienas mitas. Biocheminiai buitinių nuotekų valymo įrenginiai yra kompaktiški ir lengvai pritaikomi įvairiuose sklypuose. Jie gali aptarnauti net iki 50 gyventojų, o dažniausiai užima vos 1–3 kvadratinius metrus ploto. Jie montuojami po žeme, todėl paviršius lieka laisvas kitoms reikmėms, pavyzdžiui, žaliai vejai, vaikų žaidimų aikštelei ar automobilių stovėjimo vietai.

 

Valymo įrenginiai skleidžia nemalonų kvapą

Vienas iš dažniausiai pasitaikančių mitų yra teiginys, kad nuotekų valymo įrenginiai skleidžia nemalonų kvapą. Skubame išsklaidyti dvejones: tinkamai prižiūrimi ir eksploatuojami įrenginiai yra sandarūs, todėl kvapai į aplinką nepatenka. Į sistemą patekus biologiškai neskaidžioms medžiagoms, tokioms kaip: popieriniai rankšluosčiai, higienos priemonės ar tualetinis popierius, valymo įrenginiai gali pradėti skleisti nemalonų kvapą. Tokiais atvejais sutrinka biologinis valymo procesas, gali žūti valymo įrenginių bakterijos. Siekiant išvengti tokių problemų, būtina laikytis gamintojo rekomendacijų ir į kanalizaciją nemesti medžiagų, kurios gali pakenkti įrenginio veikimui.

 

Biologiniai valymo įrenginiai yra brangūs

Dažnai girdime mitą, kad biologiniai nuotekų valymo įrenginiai yra itin brangūs. Ir tai nėra visiškai tiesa – jų kaina gali būti aukštesnė nei kitų valymo sistemų, tačiau laikui bėgant ši investicija atsiperka, mat jie yra ilgaamžiai. Be to, valymo sistemos draugiškos aplinkai ir padeda ilgainiui sumažinti nuotekų tvarkymo išlaidas. Investavus į kokybiškus ir sertifikuotus įrenginius, pavyzdžiui, gaminamus UAB „Feliksinavis“, užtikrinama jų kokybė ir patikimumas. Taigi, nors pradinis kainos skirtumas gali pasirodyti didesnis, biologiniai valymo įrenginiai dažnai tampa ekonomiškai naudingesniu pasirinkimu.

Domitės nuotekų valymo sprendimais? Kreipkitės į UAB „Feliksnavis“ specialistus. Padėsime išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį sprendimą.

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba