Didžiausi mitai apie valymo įrenginius
gruodžio 05, 2019Nuotekų valymo įrenginiai šiais laikais tikrai ne naujiena. Jais naudojasi nemaža dalis individualių namų savininkų. Sertifikuota įranga užtikrina aukštus nuotekų išvalymo rodiklius ir leidžia pasirūpinti švaresne aplinka. Nepaisant tokių gaminių suteikiamos naudos, kai kurie vis dar vengia juos įsigyti. Pakankamai dažna to priežastis – mitai.
Kuo didesnis įrenginys, tuo geriau
Didesnis valymo įrenginys nebūtinai yra geresnis – ypač tai galioja kalbant apie efektyvų individualių buitinių nuotekų tvarkymą. Rinkoje gausu skirtingo dydžio ir galingumo gaminių, todėl išsirinkti sau tinkamiausią gali būti ganėtinai sudėtinga. Tokiu atveju rekomenduojama atidžiai įvertinti tiek namuose gyvenančių žmonių skaičių, tiek papildomus taršos šaltinius. Verta pasikonsultuoti ir su specializuotos įmonės specialistais, kurie gali duoti daug naudingų patarimų.
Dideli ir galingi nuotekų valymo įrenginiai yra brangesni ir sunaudoja daugiau elektros energijos. Taip be reikalo eikvojami svarbūs ištekliai, be to, padidėja išlaidos. Verta pastebėti ir tai, kad pernelyg galinga įranga gali skleisti didesnį triukšmą ir vibracijas, o tai kartais trikdo ramų poilsį.
BNVĮ galima iš karto naudoti pilnu pajėgumu
Dar vienas mitas, susijęs su biologiniais nuotekų valymo įrenginiais, yra tas, kad vos tik sumontavus juos galima naudoti pilnu pajėgumu. Iš tiesų pirmąjį jų veikimo mėnesį reikėtų riboti naudojamos buitinės chemijos kiekį, t. y. nuotekos turėtų būti kuo natūralesnės kilmės. Tai svarbu siekiant užtikrinti gerą bakterijų, kurios ir yra atsakingos už visą procesą, veiklą. Vėliau apribojimų nebereikia.
Pašalinus dumblą, būtina įrenginį papildyti bakterijomis
Tam, kad nuotekų valymo įrenginiai tinkamai funkcionuotų, būtina juos reguliariai prižiūrėti. Tiesa, jų eksploatacija visai nesudėtinga – kas kiek laiko asenizacine mašina nusiurbiamas talpoje susidaręs dumblas. Priešingai nei kartais manoma, įrenginio bakterijomis tuomet pildyti nereikia. Šio veiksmo imamasi tik pastebėjus valymo proceso sutrikimus, o jų pasitaiko išties retai.
Įrenginių dalys nėra atsparios korozijai
Aukščiausius kokybės standartus atitinkanti įranga gaminama iš patvarių ir saugių medžiagų. Todėl jaudintis dėl korozijos tikrai neverta. Produktai pasižymi atsparumu aplinkos poveikiui ir yra ilgaamžiai. Sertifikuoti valymo įrenginiai patikrinti moderniose laboratorijose, o tai garantuoja jų patikimumą.
Į kanalizaciją galima mesti įvairias atliekas
Kai kurie žmonės turi įprotį į klozetą mesti įvairias atliekas, pavyzdžiui, tualetinį popierių, kačių kraiką ir pan. Visgi norint, kad nuotekų valymo įrenginiai funkcionuotų sklandžiai, to daryti nerekomenduojama. Be to, taip didėja vamzdžių užsikimšimo tikimybė ir neišvengiama neplanuotų išlaidų.
Domitės nuotekų valymo sprendimais? Kreipkitės į UAB „Feliksnavis“ specialistus. Jie supažindins su galimais pasirinkimais ir padės įvertinti individualius poreikius.