DUK apie biologinius valymo įrenginius | FELIKSNAVIS

DUK apie biologinius valymo įrenginius

lapkričio 14, 2019

Biologiniai valymo įrenginiai jau kurį laiką sulaukia nemažo klientų dėmesio. Nenuostabu – juk tai bene patogiausias ir efektyviausias sprendimas, leidžiantis pasirūpinti tinkamu nuotekų tvarkymu. Jei jis domina ir jus, nepraleiskite progos sužinoti apie tai daugiau.

Ar tokias priemones galima įrengti visur ?

BNVĮ galima montuoti beveik visuose sklypuose, kurių plotas yra ne mažesnis nei 4 arai. Dažniausiai juos pasitelkia individualių namų gyventojai, vasarnamių ar sodo namelių savininkai. Pasirinkus tinkamą įrenginio dydį ir galingumą, jis pilnai patenkina skirtingus poreikius.

Ar buitinė chemija kenkia mikroorganizmams ?

Buityje naudojamos cheminės skalbimo ir valymo priemonės nekenkia mikroorganizmų veiklai. Jų naudojimą reikia riboti tik pirmąjį įrangos paleidimo mėnesį. Tai svarbu siekiant užtikrinti mikroorganizmų prisitaikymui optimalias sąlygas. Vėliau galima drąsiai naudoti bet kokią buitinę chemiją, nes biologiniai valymo įrenginiai ją tiesiog išfiltruoja. Visgi, pastarosios nereikėtų maišyti su kitos paskirties valymo priemonėmis, pavyzdžiui, skirtomis automobilio priežiūrai. Jos gali pakeisti nuotekų pH ir turėti neigiamos įtakos biologinės sistemos efektyvumui.

Kur galima pilti išvalytas nuotekas ?

Variantų, kur galima panaudoti išvalytas nuotekas, yra pakankamai nemažai. Jas galima tiesiogiai leisti į šalimais esantį melioracijos griovį ar upelį. Didelis privalumas tai, jog biologiškai išvalytos buitinės nuotekos nėra kenksmingos aplinkai. Pakankamai nemaža dalis žmonių jį kaupia specialiame rezervuare ir vėliau naudoja kaip techninį vandenį.

Ar įrenginį reikia nuolat papildyti mikroorganizmais ?

Mikroorganizmai dauginasi milžinišku greičiu, todėl jų pildyti nereikia. Išskirtiniais atvejais, jei biologiniai valymo įrenginiai eksploatuojami netinkamai, gali būti sutrikdyta mikroorganizmų veikla. Tik tuomet, siekiant užtikrinti nenutrūkstamą ir sklandų procesą, rekomenduojama juos atnaujinti.

Koks BNVĮ efektyvumas ?

Priklausomai nuo pasirinkto įrenginio, nuotekų išvalymo efektyvumas gali siekti netgi 97 proc. Proceso metu atskiriamas ne tik dumblas, bet ir pašalinami įvairūs cheminiai elementai, tokie kaip azotas ir fosforas. Būtent jie skatina vandens telkinių ekosistemos kitimą – eutrofikaciją.

Ar tokius įrenginius sunku prižiūrėti ?

BNVĮ priežiūra yra labai paprasta ir nebrangi. Pagrindinis jos aspektas – reguliarus susidariusio dumblo nusiurbimas. Rekomenduojama tai daryti vieną arba du kartus per metus. Apskaičiuota, kad per 12 mėn. vidutiniškai susidaro apie 2 m3 dumblo.

 

Biologiniai valymo įrenginiai – tai, kas gali palengvinti buitinių nuotekų tvarkymą. Peržvelkite „Feliksnavis“ siūlomus produktus ir išsirinkite labiausiai tinkantį. Turite daugiau klausimų? Kreipkitės – atsakysime į juos ir padėsime apsispręsti. Pasirūpinkime švaria aplinka kartu!

 
Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba