Ką verta žinoti apie talpyklas nuotekoms | FELIKSNAVIS

Ką verta žinoti apie nuotekų talpas?

lapkričio 14, 2019

Nuotekų tvarkymo klausimas dažniausiai būna aktualus individualių namų, sodo namelių ar ūkinių pastatų savininkams, neturintiems prieigos prie centralizuotos kanalizacijos. Priemonių, padedančių tuo pasirūpinti – pakankamai nemažai. Vienos iš jų – nuotekų talpos. Daugiau apie jas – šiame įraše.

Pagrindinė funkcija

Šie produktai skirti nuotekoms iš namų ar kitų nedidelių pastatų kaupti ir laikyti iki kol jos bus išsiurbtos. Dažniausiai nuotekų talpas renkasi tie, kurie neturi galimybės naudotis centralizuota kanalizacijos sistema ar įsirengti vietinių buitinių nuotekų valymo įrenginių.

Ilgaamžiškumas ir patvarumas

Iš poliesterinių dervų gaminamos priemonės yra atsparios žalingam aplinkos poveikiui. Tai užtikrina jų ilgaamžiškumą ir patvarumą. Be to, dažniausiai tokia medžiaga gamyboje derinama su stiklo siūlų pluoštu, todėl produktai pasižymi ir geromis antikorozinėmis savybėmis.

Tinkamas eksploatavimas – saugi aplinka

Tinkamai eksploatuojamos talpos neturi jokio neigiamo poveikio aplinkai. Visgi svarbu jas tinkamai sumontuoti. Tam, kad tai būtų paprasčiau, visuomet galima kreiptis į šios srities specialistus. Neturint patirties, net ir paprasti techniniai klausimai dažniausiai atrodo kur kas sudėtingesni. Neatsargiai montuojant ar netgi transportuojant tokias priemones, padidėja jų pažeidimo tikimybė.

Jei rezervuaras yra nesandarus, skystoji nuotekų dalis patenka į gruntą, o tirštoji – lieka viduje. Siurbimo metu pastebėjus, kad talpos turinys yra pernelyg tirštas, rekomenduojama nedelsti ir imtis veiksmų. Čia taip pat gali praversti valymo įrenginius ir talpas teikiančios įmonės paslaugos.

Apgalvotai parinkta vieta

Talpos turėtų būti įrengtos gerai prieinamoje vietoje. Rekomenduojama atsižvelgti į tai, kad rezervuaruose kaupiamas turinys dažniausiai siurbiamas asenizacine mašina. Priešingu atveju priežiūra gali būti sudėtinga. Siekiant išvengti tokios problemos, verta pasikliauti profesionalais ir sudaryti išsamų techninį projektą. Jis apima ne tik tikslius inžinerinius skaičiavimus, bet ir technines specifikacijas bei brėžinius.

Skirtingų tipų ir tūrių talpos

Atsižvelgiant į individualius poreikius, galima pasirinkti skirtingų tipų rezervuarus: vertikalius arba horizontalius. Pastarieji dažniausiai būna talpesni. Prieš įsigyjant vienokią ar kitokią priemonę, patartina atidžiai įvertinti ir susidarančių nuotekų kiekį. Talpos tūris turėtų būti toks, kad jų nereikėtų šalinti ne mažiau kaip 7–8 dienas.

 

Domina nuotekų talpos ir planuojate jas įsirengti savo namuose? Tuomet kreipkitės į „Feliksnavis“ specialistus – jie suteiks reikiamą informaciją, pakonsultuos ir padės išsirinkti. Be to, galite pasinaudoti ir kitomis paslaugomis, tokiomis kaip techninio projekto sudarymas ar montavimo darbai. Tad nedelskite: pasirūpinkite švaresne aplinka.

 
Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba