Ko nedaryti prižiūrint nuotekų valymo įrenginius | Feliksnavis

Ko nedaryti prižiūrint nuotekų valymo įrenginius?

rugpjūčio 30, 2021

Tikriausiai kiekvienas įsigyjantis biologinį nuotekų valymo įrenginį nori, kad jis būtų kuo ilgaamžiškesnis. Žinoma, daug įtakos tam turi gaminio kokybė: kaip ir iš kokių medžiagų jis pagamintas. Dėl šios priežasties labai svarbu atsakingai pasirinkti įmonę, iš kurios planuojama pirkti įrenginį. Tačiau tai dar ne viskas. Nuotekų valymo įrenginio ilgaamžiškumas priklauso ir nuo to, kaip jis yra prižiūrimas. Deja, tačiau tai darant kartais nepavyksta išvengti klaidų. Taigi, ko jokiu būdu nereikėtų daryti prižiūrint buitinių nuotekų valymo įrenginius?

 

1. Išleisti daugiau nuotekų nei gali atlaikyti įrenginys

Standartiniai vienbučiam namui skirti naujos kartos biologiniai nuotekų valymo įrenginiai pasižymi 0,8 m3/d našumu. Paprastai jų pilnai pakanka 4 narių šeimai. Jeigu įrenginys yra mažesnio našumo, atsiranda rizika į jį išleisti per didelį nuotekų kiekį. Todėl prieš įsigyjant tokį gaminį labai svarbu gerai įvertinti savo poreikius.

Per mažo našumo įrenginys turi atlaikyti didesnę apkrovą nei yra pritaikytas. Dėl šios priežasties jau per pirmuosius 4–5 naudojimo mėnesius susikaupia daug perteklinio dumblo. Įprastai jis šalinamas maždaug 1–4 kartus per metus arba dar rečiau. Tačiau jeigu gaminys per silpnas, perteklinis dumblas kaupiasi žymiai greičiau. Jo nepašalinus apsunkinamas orapūtės darbas, todėl ši gali greičiau sugesti.

Be to, esant per mažam įrenginio valandiniam našumui (standartas – 180 l/h), susidaro didelis momentinis nuotekų srautas, kuris gali išplauti perteklinį dumblą. Tokiu atveju jis užkemša infiltracijos šulinį ir gruntą. Nuotekoms pradėjus tekėti atgal į įrenginį, ilgainiui prastėja išvalymo rodikliai.

Taigi, kaip į valymo įrenginį neišleisti per daug nuotekų nei jis gali atlaikyti? Visų pirma reikėtų atidžiai įvertinti jo gamintojo patikimumą. Kai kurios įmonės, norėdamos sutaupyti, mažesnio našumo įrenginius, pavyzdžiui, 0,6 m3/d, pardavinėja kaip galingesnius, t. y. 0,8 m3/d našumo.

Visa UAB „Feliksnavis“ gaminama įranga atitinka nustatytus standartus. Todėl galite būti tikri, kad pasirinktas įrenginys pilnai atitiks individualius poreikis. Tačiau jeigu nežinote, kokio gaminio Jums tiksliai reikia, susisiekite su mumis. Esame pasiruošę atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus ir suteikti daug naudingos informacijos.

 

2. Pilti į įrenginį bakterijų

Dar vienas dalykas, kurio tikrai nereikėtų daryti prižiūrinti nuotekų valymo įrenginius, tai papildomai pilti į juos bakterijų. Profesionalų sumontuota įranga jau yra paruošta naudoti. Viskas, ką Jums reikia daryti – tai tiesiog pradėti ja naudotis.

Praėjus tam tikram laikui po valymo įrenginių įjungimo ant bioįkrovos susidaro bioplėvelė. Viršutiniuose jos sluoksniuose pradeda vykti organinių teršalų skaidymas ir nitrifikacija (amonio azoto oksidavimas iki nitratų), o apatiniuose – denitrifikacija (deguonies panaudojimo iš nitratų ir nitritų). Būtent taip vyksta biologinis nuotekų valymas.

Į įrenginį papildomai pilomos įvairiausios bakterijos gali tik sutrikdyti jo veiklą. Taigi to daryti tikrai nereikėtų. Naudingų patarimų, kaip prižiūrėti nuotekų valymo įrenginius, gausu kitame mūsų tinklaraščio įraše, kurį galite rasti paspaudę ant pateiktos nuorodos.

 

3. Savavališkai reguliuoti įrenginio

Prižiūrint nuotekų valymo įrenginį jokiu būdu nereikėtų jo savarankiškai reguliuoti. Pavyzdžiui, kartais pasitaiko atvejų, kai nuotekų valymo įrenginius turintys gyventojai, norėdami kontroliuoti orapūtės darbą, įstato laiko rėles. Tačiau taip neturėtų būti daroma. Bet kokia savavališka veikla gali tik sukelti problemų. Sutrikus įrenginio veiklai ar tiesiog iškilus klausimams, kaip jau minėjome, pirmiausia reikėtų susisiekti su specialistais. Įvertinę situaciją, jie gali suteikti atitinkamą pagalbą.

Norite, kad įsigytas nuotekų valymo įrenginys sklandžiai veiktų daug metų? Tuomet nekartokite šių jo priežiūros klaidų. O jeigu nesate tikri, ką daryti, visuomet galite pasikonsultuoti su mumis.

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba