Kodėl svarbu tinkamai tvarkyti nuotekas, kuriose daug riebalų?
sausio 11, 2022Tam tikrose nuotekose būna daugiau riebalų nei įprastai. Dažniausiai jos susidaro viešbučiuose, maisto perdirbimo gamyklose, skerdyklose ir panašiai. Dėl įvairių priežasčių nuotekos, kuriose gausu riebalų, turi būti tinkamai išvalomos. Kodėl tai taip svarbu ir kaip tai padaryti?
Riebalais užterštų nuotekų tvarkymo svarba
Galima išskirti keturias pagrindines priežastis, kodėl reikia tinkamai valyti nuotekas, kuriose daug riebalų. Apie kiekvieną iš jų pasakojame plačiau.
1. Įstatymų laikymasis
Įmonės yra teisiškai įpareigotos tinkamai tvarkyti iš šalinti visas nuotekas, taip pat ir užterštas riebalais. To nedarant, gresia baudos, kurios reiškia ne tik finansinius nuostolius, bet ir sugadintą reputaciją.
2. Poveikis aplinkai
Riebalais užterštos nuotekos pavojingos vandens ekosistemoms ir požeminiam vandeniui. Todėl jų išleidimas gali sukelti rimtų aplinkos problemų. Nuotekas šalinant saugiai, etiškai ir atsakingai, sumažinamas neigiamas poveikis gamtai. Tinkamų tvarkymo procedūrų užtikrinimas padeda užtikrinti mažesnį bendrą teršalų srautą. Tokiu būdu sumažinama įvairių formų aplinkos tarša.
3. Poveikis kanalizacijos sistemai
Vandenyje netirpūs riebalai plūduriuoja jo paviršiuje ir šarminėje terpėje greitai virsta muilu. Dėl šios priežasties tai viena sudėtingiausių medžiagų, kurią reikia pašalinti iš nuotekų. Reaguodami su kitomis medžiagomis riebalai gali užkimšti kanalizacijos vamzdžius ir sutrikdyti valymo įrenginių darbą, kas lems papildomas išlaidas ir galvos skausmą.
4. Poveikis žmogaus sveikatai
Į aplinką išleistos nuotekos, kuriose gausu riebalų, padidina vandens ir dirvožemio taršą. Todėl jos gali būti pavojingos ne tik augalams, gyvūnams, bet ir neigiamai paveikti žmogaus sveikatą.
Visos šios priežastys yra puikus įrodymas, kad riebalais užterštos nuotekos privalo būti tvarkomos tinkamai. Apie tai, kaip tai padaryti, pasakojame toliau tekste.
Patikimas sprendimas – riebalų gaudyklė
Prieš išleidžiant į nuotakyną, nuotekos, kuriose daug riebalų, turi būti specialiai apdorojamos. Tam naudojamos riebalų gaudyklės (skirtuvai). Šiuos įrenginius gamina ir UAB „Feliksnavis“. Riebalų skirtuvas laikomas pirminiu valymo elementu. Jį būtina įrengti, kai į nuotekas patenka daugiau nei 1 kg riebalų per parą. Dažniausiai toks įrenginys montuojamas viešbučiuose, restoranuose ir kitose viešosiose įstaigose, kuriose ruošiamas maistas, taip pat skerdyklose, muilo ir kitų higienos priemonių gamyklose, kitose pramonės įmonėse ar visuomeninėse įstaigose. Riebalų skirtuvų gamybai naudojamos antikorozinėmis savybėmis pasižyminčios medžiagos (stiklo pluoštas ir poliesterinės dervos), kurios leidžia užtikrinti produkcijos patvarumą ir ilgaamžiškumą.
Techniniai parametrai ir veikimo principas
Riebalų gaudyklės gali būti vertikalios (našumas nuo 1 iki 18 l/s; darbinis tūris nuo 0,49 iki 4,32 m3) arba horizontalios (našumas nuo 19 iki 20 l/s; darbinis tūris nuo 4,61 iki 4,97 m3). Šie įrenginiai turi lygio daviklį, kuris perspėja apie susikaupusių riebalų kiekį. Nuotekoms patekus į gaudyklę, riebalai atskiriami į paviršių, o skendinčios medžiagos nusėda. Po to vanduo perleidžiamas per antgalį, kuris sulaiko riebalus, ir nukreipiamas į kanalizacijos tinklus.
Pasirinkimas
Riebalų skirtuvo parinkimą lemia individualūs poreikiai. Priklausomai nuo tipo ir modelio, skiriasi įrenginių našumas, matmenys, darbinis tūris. Pavyzdžiui, horizontalios riebalų gaudyklės yra didesnės, todėl rekomenduojamos ten, kur susidaro didelis nuotekų kiekis. Vertikalų korpusą turintys skirtuvai gali būti kur kas mažesni. Dėl šios priežasties jie puikiai tinka ten, kur nėra daug vietos. Daugiau naudingų patarimų, kaip išsirinkti riebalų gaudyklę, galite rasti čia.
Pasirūpinkite, kad riebalais užterštos nuotekos būtų tvarkomos tinkamai. Prisidėkite prie švaresnės aplinkos kūrimo ir kiekvieno iš mūsų gerovės. Norite pasikonsultuoti? Tuomet susisiekite su mumis – mielai atsakysime į rūpimus klausimus ir padėsime išsirinkti.
Atgal į naujienų sąrašą