Kokio tipo nuotekų valymo įrenginius pasirinkti?
birželio 29, 2020Nuotekų valymo įrenginių pasiūla šiais laikais išties nemaža, todėl tinkamiausio varianto paieška gali užimti nemažai laiko. Tam, kad pasirinkti individualius poreikius atitinkantį gaminį būtų paprasčiau, verta susipažinti su pagrindiniais įrenginių tipais.
Biologiniai buitinių nuotekų valymo įrenginiai
Šio tipo įrenginyje nuotekos valomos pasitelkiant mikroorganizmus – dabar tai viena iš populiariausių technologijų. Gaminį sudaro tokie komponentai:
- aeracinė kamera,
- antrinis nusodintuvas,
- oro tiekimo sistema (orapūtė ir difuzorius).
Nuotekos pirmiausiai patenka į aeracinę kamerą. Difuzoriumi tiekiamas oras oksiduoja organinius teršalus, vyksta veikliojo dumblo ir teršalų cirkuliacija.
Po tam tikro laiko, kai paleidžiami biologiniai buitinių nuotekų valymo įrenginiai, ant bioįkrovos susiformuoja bioplėvelė. Cirkuliacinis srautas teka žemyn ir taip sumažėja ištirpusio deguonies koncentracija. Dėl šios priežasties viršutiniuose bioplėvelės sluoksniuose vyksta ne tik organinių teršalų skaidymas, bet ir nitrifikacijos procesai. Apatiniuose sluoksniuose, kur deguonies trūksta, prasideda denitrifikacija. Būtent vykstant šiems procesams mažinama azoto koncentracija nuotekose.
Po to prasideda kitas etapas. Nuotekoms ir susidariusiam dumblui patekus į antrinį nusodintuvą, dumblas nusėda, o išvalytas vanduo papildomai perkošiamas. BDS5 (biologinio deguonies suvartojimas) jame sumažinamas iki 94 %, ChDS (cheminio deguonies suvartojimas) – iki 89 %. SM (skendinčių medžiagų), N (azoto) ir P (fosforo) koncentracija atitinkamai sumažinama iki 95, 51 ir 47 %.
Naujos kartos biologiniai buitinių nuotekų valymo įrenginiai
Dabar naujai montuojamos nuotekų valyklos turi efektyviai šalinti ne tik azotą, bet ir fosforą. Šie pakeitimai įsigaliojo nuo 2019 metų rudens. Dėl šios priežasties vis daugiau gyventojų įsirengia naujos kartos įrenginius. Teršalų šalinimo procesas juose taip pat pagrįstas mikroorganizmų veikla. Fosforas kartu su aktyviuoju dumblu nusėda ant įrenginio dugno. Jį reikia periodiškai nusiurbti asenizaciniu būdu.
Jei ir jus domina naujos kartos biologiniai buitinių nuotekų valymo įrenginiai, spauskite ant nuorodos ir sužinokite apie juos daugiau.
Biocheminiai buitinių nuotekų valymo įrenginiai
UAB „Feliksnavis“ taip pat gamina ir biocheminius valymo įrenginius. Šiuose įrenginiuose naudojamas cheminis koaguliantas – geležies sulfatas. Tačiau kol kas jie dažniau realizuojami kitose rinkose, pavyzdžiui, Skandinavijos šalyse, kuriose keliami itin aukšti reikalavimai. Jei norite daugiau sužinoti apie tokias nuotekų valyklas, spauskit čia.
Svarstote galimybę įsirengti individualius nuotekų valymo įrenginius? UAB „Feliksnavis“ specialistai pasiruošę jums padėti. Nuotekų tvarkymo srityje turime sukaupę ilgametę patirtį, todėl galime išsamiai atsakyti į jums iškilusius klausimus.
Atgal į naujienų sąrašą