Kanalizacijos įrengimas – dar ne viskas | Feliksnavis

Nuotekų dumblo panaudojimo galimybės

sausio 17, 2020

Turintys individualius nuotekų valymo įrenginius arba kada nors jais domėjęsi žino apie ten susidarantį dumblą. Įprastai jis nusiurbiamas asenizacine mašina ir išvežamas. Tačiau ar kada nors susimąstėte, kokios šio dumblo panaudojimo galimybės?

 

Kas daroma šiuo metu?

Variantų, kaip efektyviai panaudoti nuotekų dumblą, yra keletas, tačiau potencialas kol kas dar nėra pilnai išnaudojamas. Dažniausiai jis išvežamas į specialias kompostavimo aikšteles arba pūdymo-džiovinimo įrenginius. Jei domina kanalizacijos įrengimas ir nuotekų valymo galimybės kaime ar mažesnėje gyvenvietėje, verta atkreipti dėmesį, kad tokiais atvejais susidarančios atliekos paprastai vežamos į joms kaupti skirtas vietas. Tik didesniuose šalies miestuose dumblas yra apdorojamas: tankinamas, pūdomas, sausinamas, džiovinamas. Priklausomai nuo užterštumo, dalis jo panaudojama kaip trąša.

 

kanalizacijos irengimas

 

Kuras, pasižymintis didele energetine verte

Vienas iš džiovinto dumblo privalumų yra tas, kad jis yra degus ir pasižymi pakankamai didele energetine verte. Tiesa, jo deginimui skirtų vietų Lietuvoje kol kas yra tik dvi. Taigi, nors tai ir itin perspektyvus nuotekų valymo metu susidarančių atliekų panaudojimo būdas, tam reikia specialių įrenginių. Tik tuomet užtikrinamas aplinkos saugumas ir efektyvus energijos panaudojimas.

Pirmasis žingsnis link reikšmingų pokyčių – tvarkingos kanalizacijos įrengimas. Ganėtinai nemaža dalis kaimų ar mažesnių miestelių gyventojų vis dar neturi galimybės naudotis centralizuota nuotekų surinkimo sistema. Todėl neišvengiama įvairių aplinkosaugos pažeidimų: nutekamieji vandenys leidžiami į vandens telkinius ir panašiai. Šios problemos nebelieka sumontavus individualius valymo įrenginius. Taip pat atsiranda ir efektyvaus dumblo panaudojimo galimybė.

 

Naudingų medžiagų augalams šaltinis

Be to, kad pasižymi nemaža energetine verte, nuotekų dumblas gali būti puiki trąša. Pagrindinė to priežastis – didelė augalams reikalingų organinių ir neorganinių junginių koncentracija. Bene svarbiausias dumblo pelenuose esantis komponentas – fosforas. Šis elementas atlieka išskirtinį vaidmenį energijos apykaitoje, ląstelių dalijimosi ir dauginimosi procesuose, skatina maisto medžiagų pasisavinimą. Didelę reikšmę fosforas turi ir fotosintezėje. Jei jo per mažai, augalai vystosi kur kas lėčiau, būna silpnesni. Be viso to, šis elementas priskiriamas prie neatsinaujinančių žaliavų, kurių natūralios atsargos laikui bėgant vis mažėja.

Domina kanalizacijos įrengimas ir efektyvūs nuotekų tvarkymo, valymo būdai? UAB „Feliksnavis“ specialistai gali jums padėti. Mes ne tik gaminame sertifikuotus įrenginius ir jų priedus, bet ir teikiame plataus spektro paslaugas, tokias kaip techninių projektų sudarymas ir konsultacijos. Turite klausimų? Kreipkitės – kartu galime rasti individualiai jums labiausiai tinkantį sprendimą.

 

 

 

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba