Nuotekų valymo būdai pagrindiniai skirtumai | FELIKSNAVIS

Nuotekų valymo būdai: pagrindiniai skirtumai

rugpjūčio 18, 2020

Kuris – biologinis ar cheminis nuotekų valymas geresnis? Kokia nuotekų valymo įranga efektyviausia? Jei ir jums kyla tokie ar panašūs klausimai, verta susipažinti su pagrindiniais šių procesų skirtumais. Tai gali gerokai palengvinti jūsų apsisprendimą ir padėti atrasti efektyviausią buitinių nuotekų tvarkymo būdą.

Biologinė nuotekų valymo sistema

Biologiniuose valymo įrenginiuose naudojamiems mikroorganizmams reikalingas oro tiekimas. Jį užtikrina elektros energija, kurios sunaudojimo kiekis priklauso nuo orapūtės galingumo. Šių įrenginių eksploatacija nesudėtinga, o pagrindines jos išlaidas lemia perteklinio dumblo šalinimas, kurį reikia atlikti maždaug kartą per metus ar net rečiau.

Biologinis nuotekų valymas vyksta keliais etapais. Taip užtikrinami aukšti teršalų pašalinimo rodikliai: 

Naujos kartos biologiniai buitinių nuotekų valymo įrenginiai efektyviai šalina ir fosforą. Šios medžiagos perteklius turi neigiamą poveikį aplinkai, nes skatina ekosistemos pokyčius. Todėl naujai montuojama nuotekų valymo įranga privalo ją šalinti.

Cheminis nuotekų valymas 

Nuotekų valymo būdai gali būti skirtingi. Šio proceso metu cheminės medžiagos reaguoja su nuotekų teršalais. Taip susidaro nuosėdos, kurios nusėda ant rezervuaro dugno ir vėliau yra pašalinamos asenizacine mašina. Tai techniniu požiūriu sudėtingesnis nuotekų valymo būdas. Taip pat ir brangesnis.

„Feliksnavis“ taip pat gamina biocheminius nuotekų valymo įrenginius, kurie Lietuvoje neeksploatuojami. Dažniausiai tokie įrenginiai realizuojami Skandinavijos šalyse. Pagrindinė to priežastis – ten galiojantys itin griežti aplinkosauginiai reikalavimai.

Nuotekose esantis fosforas šiuose įrenginiuose šalinamas tiek biologiniu, tiek cheminiu būdu. Pastarojo metu yra įterpiama geležies druska, dėl kurios susidaro netirpūs fosfatų kristalai. Kartu su aktyviuoju dumblu jie kaupiasi antriniame nusodintuve.

Šiuolaikiški ir veiksmingi nuotekų valymo būdai padeda užtikrinti švarią aplinką. Neturite galimybės naudotis centralizuota kanalizacijos sistema? Tuomet kreipkitės į „Feliksnavis“ specialistus. Jie pasiruošę padėti surasti individualius poreikius labiausiai atitinkantį sprendimą.

 
Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba