Riebalų gaudyklė kas ir kaip | FELIKSNAVIS Tinklaraštis

Riebalų gaudyklė: kas ir kaip?

gruodžio 05, 2019

Riebalų skirstytuvaiRiebalais užterštų nuotekos – pakankamai didelė problema, su kuria susiduria nemaža dalis kavinių, restoranų ir kitų maisto pramonės įmonių savininkų. Tokiais atvejais rekomenduojama pasitelkti specialiai tam pritaikytą įrangą. Riebalų gaudyklės (surinktuvai) atskiria aptartos kilmės teršalus nuo nutekamojo vandens ir leidžia pasirūpinti švaresne aplinka. Taigi, koks jų veikimo principas ir išskirtinumai?

Konstrukcija ir veikimo principas

Riebalų surinktuvą sudaro į dvi kameras padalinta horizontali arba vertikali talpa. Įtekėjimo vamzdžiu nuotekos patenka į pirmąją kamerą, kur yra sulaikoma didžioji dalis riebalų. Čia nusodinamos ir skęstančios medžiagos. Antrajame gaudyklės skyriuje galutinai sulaikomi skystieji riebalai.

Išvalytas vanduo ištekėjimo vamzdžiais patenka į kanalizacijos tinklus. Surinktuvas turi automatinį signalizacijos bloką su davikliu. Šis perspėja apie talpoje susikaupusių riebalų kiekį. Įprastai jų sluoksnis negali viršyti 15 cm.

Įrengimo procesas

Atsižvelgiant į individualius poreikius, gali būti gaminamos įvairaus pajėgumo riebalų gaudyklės. Todėl jas patogu įrengti tiek mažesnėse kavinėse, tiek didelėse maisto pramonės įmonėse. Montuojant tokius surinktuvus rekomenduojama vadovautis techniniu projektu. Taip pat vertėtų atsižvelgti į tai, kad aptarnavimo dangtis būtų lengvai prieinamas reguliariam patikrinimui.

Dar vienas labai svarbus aspektas – įrenginio movų diametrai. Prieš įleidžiant gaudyklę į duobę, svarbu patikrinti, ar jie atitinka nuotekų įtekėjimo ir ištekėjimo vamzdžius. Taip pat patariama įvertinti ir nuolydį, kuris reikalingas nuotekų savitakai užtikrinti. Siekiant išvengti nesklandumų, verta pasikliauti profesionalais. UAB „Feliksnavis“ specialistai gali pasirūpinti tiksliu, patikimu techniniu riebalų gaudyklės projektu.

Svarbiausi priežiūros aspektai

Tam, kad įrenginys veiktų sklandžiai, būtina pasirūpinti reguliaria jo priežiūra. Daviklio signalas perspėja, kad laikas pašalinti susikaupusius riebalus. Tai darant, visų pirma, išjungiama signalizacija (tiek iš elektros tinklo, tiek iš įrenginio). Elektrodai nusausinami, o daviklis nuplaunamas. Tuomet asenizacine mašina išsiurbiamos susikaupusios nuotekos. Po to įrenginys papildomai plaunamas stipria vandens srove – taip pašalinami prie sienelių prikibę nešvarumai. Tuomet įdedamas daviklis, o įrenginys užpildomas vandeniu (šį veiksmą būtina atlikti tą pačią dieną).

Saugumas ir patikimumas

Riebalų surinktuvai gaminami iš patvarių poliesterinių dervų, kurios pasižymi ilgaamžiškumu ir atsparumu aplinkos poveikiui. Dar vienas itin reikšmingas aspektas – ši medžiaga nelaidi vandeniui. Sertifikuotos riebalų gaudyklės yra saugios naudoti: jos neturi neigiamo poveikio nei žmonėms, nei gamtai.

 

Pasirūpinkite tinkamu riebalais užterštų nuotekų išvalymu. UAB „Feliksnavis“ gaminiai atitinka aukščiausius kokybės standartus ir yra patikrinti moderniose laboratorijose. Turite klausimų? Nedvejodami kreipkitės – atsakysime į juos ir suteiksime naudingos informacijos.

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba