Tvarkinga kanalizacija ko gali prireikti | Feliksnavis

Tvarkinga kanalizacija: ko gali prireikti?

birželio 29, 2020

Individualių sklypų savininkai ne visuomet turi galimybę prisijungti prie centralizuotos kanalizacijos sistemos. Todėl nuotekų tvarkymų turi rūpintis patys. Bene populiariausias ir patogiausias pasirinkimas tokiu atveju yra nuotekų valymo įrenginiai. Tačiau tvarkingai kanalizacijai gali būti reikalingi ne tik jie. 

Kanalizacijos vamzdžių sistema

Viena iš pagrindinių kanalizacijos dalių yra vamzdynas. Todėl svarbu pasirūpinti, kad jis būtų tvarkingas. Priešingu atveju galima susidurti su įvairiomis problemomis. Vamzdžius patariama tiesti dar tuomet, kai namų grindys nėra išbetonuotos. Taip pat reikėtų iš anksto numatyti kanalizacijos vamzdžių išvedimo vietas ir jose palikti angas.

Tiesiant kanalizaciją būtina nepamiršti tinkamo nuolydžio – jis turi būti nei per mažas, nei per didelis. Pastaruoju atveju tekanti vandens srovė gali aplenkti sunkesnius nešvarumu, todėl šie užsistovės vamzdyje. Ilgainiui taip gali susiformuoti kamštis. Minimalus vamzdžių nuolydis vienam metrui yra 1–2 cm.

Tam, kad neišlinktų ir nebūtų prarastas nuolydis, visi kanalizacijos vamzdžiai turi būti itin gerai sutvirtinti. Patariama rintis mažesnio nei stataus kampo alkūnes. 

Valymo įrenginio montavimas

Norint, kad nuotekų valymo įrenginiai būtų ilgaamžiai, būtina juos tinkamai sumontuoti. Pirmasis etapas – duobės iškasimas. Jos dydis turi atitikti įrenginio gabaritus. Likus apie 20–30 cm iki suplanuoto duobės gylio, pabaigti ją kasti rekomenduojama rankiniu būdu. Taip sumažėja tikimybė sujudinti gruntą.

Įkelti įrenginį galima tik įsitikinus, kad nuotekų atitekėjimo ir ištekėjimo vamzdžiai yra tinkamame gylyje. Jau įleidus valyklą, svarbu patikrinti, ar nuotekų persipylimo slenkstis – apskritiminio latako vidinė šoninė sienelė – yra horizontalioje padėtyje. Kitaip įrenginys gali prastai funkcionuoti. Pradedant montavimą apskritiminį lataką reikia užpildyti vandeniu. Atsižvelgiant į jo lygį, parenkama tinkamiausia valymo įrenginio padėtis.

Tolesnis etapas – valyklos užpylimas smėliu ir tuo pačiu užpildymas vandeniu. Tai daroma pakaitomis, maždaug 30 cm sluoksniais. Aplink įrenginį pilamas smėlis turėtų būti drėgnas. Pasiekus viršutinę valyklos dalį svarbu uždengti jos dangtį, kad į vidų nepatektų smėlio. 

Galimos alternatyvos

Buitinių nuotekų valymo įrenginiai yra populiariausias pasirinkimas įrenginėjant individualią kanalizaciją. Alternatyvus sprendimas galėtų būti nuotekų talpos, tačiau šiais laikais jos nėra itin paklausios. Daugiau apie nuotekų rezervuarus galite sužinoti paspaudę ant nuorodos.

Norite įsirengti tvarkingą kanalizaciją, todėl ieškote tam skirtos patikimos įrangos? UAB „Feliksnavis“ jau ilgus metus gamina ir pardavinėja aukščiausius kokybės reikalavimus atitinkančius nuotekų valymo įrenginius. Jei norite pasikonsultuoti, drąsiai kreipkitės į mūsų specialistus, kurie gali atsakyti į jums rūpimus klausimus.

Svarstote galimybę įsirengti individualius nuotekų valymo įrenginius? UAB „Feliksnavis“ specialistai pasiruošę jums padėti. Nuotekų tvarkymo srityje turime sukaupę ilgametę patirtį, todėl galime išsamiai atsakyti į jums iškilusius klausimus.

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba