Valymo įrenginių problemos ko nedaryti | FELIKSNAVIS

Valymo įrenginio eksploatacija: ko nedaryti?

birželio 01, 2020

Biologinių nuotekų valymo įrenginių problemos dažniausiai atsiranda dėl netinkamos eksploatacijos. To priežastys gali būti įvairios: nuo paprasčiausio neatidumo iki žinių trūkumo. Sutrikdytas nuotekų valymo procesas sukelia vienokių ar kitokių sunkumų. Ko reikėtų nedaryti, norint to išvengti ?

Individualūs biologiniai valymo įrenginiai yra skirti tik buitinėms nuotekoms. Todėl į juos jokiu būdu negalima nuvesti paviršinių (lietaus) nuotekų. Joms turi būti įrengta atskira šalinimo sistema. Taip pat neturėtų būti privedamos ir kitos kilmės nuotekos, pavyzdžiui, iš baseinų ar kubilų, susidarančios kondensaciniuose katiluose ar panašiai.

Pernelyg didelis vandens kiekis gali išplauti aktyvųjį dumblą iš sistemos, o chloras – paveikti jo kokybę. Todėl atsiranda valymo įrenginių problemos, kurias norint išspręsti tenka kreiptis į specialistus. Jie sukaupę ilgametę patirtį ir visada yra pasiruošę padėti. Savo srities profesionalai gali kur kas greičiau išsiaiškinti gedimų priežastis ir rasti atitinkamą sprendimo būdą.

Nemažai žmonių į kanalizaciją meta ir pila įvairias atliekas. Dažniausiai tai būna įvairios higienos priemonės, kaip pavyzdžiui: popieriniai rankšluosčiai, higieniniai įklotai, ausų krapštukai, vystyklai ar kitos biologiškai neskaidžios atliekos. Svarbu suprasti, kad jos gali ne tik užkimšti kanalizacijos vamzdžius, bet ir pažeisti biologinio nuotekų valymo įrenginio sklandų veikimą. Todėl, norint išvengti neplanuotų nuostolių, tokias atliekas reikėtų mesti į šiukšlių dėžę.

Valymo įrenginių problemos gali kilti ir tuomet, kai į klozetą ar kriauklę metamas augintinių kraikas, cigarečių nuorūkos, vaistai, įvairūs chemikalai. Tokiais atvejais iškyla ne tik vamzdžių užkimšimo, bet ir visos biologinės sistemos sutrikdymo grėsmė.

Jei yra naudojami geriamojo vandens minkštinimo ir nugeležinimo filtrai, į valymo įrenginį negalima privesti jų praplovimo vandens. Jame susidarančios druskos ir kiti mineralai gali neigiamai paveikti buitinių nuotekų išvalymo efektyvumą. Dėl šios priežasties rekomenduojama įrengti atskirą filtrų praplovimo vandeniui skirtą nutekamąjį vamzdį.

Į biologinius nuotekų valymo įrenginius draudžiama pilti bakterijas ir biopreparatus (konkrečius jų pavadinimus galite rasti čia, skiltyje „Kasdieninė eksploatacija“). Jų paskirtis kitokia – organinių teršalų skaidymas ir kvapų naikinimas išgrėbiamosiose srutų duobėse.

 

Jei norite, kad biologinių valymo įrenginių problemos netaptų jūsų galvos skausmu, pasirūpinkite tinkama jų eksploatacija. Norite apie tai sužinoti daugiau? Tuomet kreipkitės į „Feliksnavis“ specialistus – ir jie Jums atsakys į visus rūpimus klausimus, taip pat patars renkantis individualius poreikius atitinkantį gaminį.

Atgal į naujienų sąrašą
Turite klausimų? Skambinkite: +370 315 58472 arba